Balistik füze saldırısına Kral Selman'dan sert yorum

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, "ülkesinin güvenlik ve istikrarıyla, vatandaşlarını hedef alan her türlü düşmanca girişime kararlılıkla karşılık vereceklerini" belirtti.

27 Mart 2018 Salı 20:56
Balistik füze saldırısına Kral Selman'dan sert yorum
Suudi Arabistan Enformasyon Bakanlığının, resmi haber ajansı SPA'da  yer alan açıklamasına göre, Bakanlar Kurulu, başkent Riyad'daki Yemame Sarayı'nda  Kral Selmanbaşkanlığında toplandı.

Toplantıda, Husiler tarafından, Yemen topraklarından Suudi Arabistan'a  önceki gün gerçekleştirilen balistik füze saldırıları ele alındı.

Yemen'den Suudi Arabistan'ın farklı bölgelerine rastgele fırlatılan  balistik füzeleri imha etme konusunda Hava Savunma Kuvvetlerinin gösterdiği  başarılı performansa dikkat çekilen açıklamada,  "İran tarafından desteklenen  Husilerin söz konusu saldırıları, Tahranyönetiminin Birleşmiş Milletlerin (BM)  2216 ve 2231 sayılı kararlarına açıkça meydan okuduğunu gösteriyor." ifadeleri  yer aldı.

Açıklamada, İran'ın kaçak yollarla Husilere ulaştırdığı füzelerin  Yemen ve Suudi Arabistan'da sivillere zarar vermenin yanı sıra, büyük bir yıkıma  da yol açtığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Kral Selman'ın, başkent Riyad ve Yemen sınırına  yakın bölgelere yönelik füze saldırılarını kınayan ülkelere de teşekkür ettiği  kaydedildi.

Kral Selman'ın, "ülkesinin güvenlik ve istikrarı ile vatandaşlarını  hedef alan her türlü düşmanca girişime kararlılıkla karşılık vereceklerini"  söylediği ifade edildi.

Suudi Arabistanlı yetkililer, pazar gecesi Yemen'den Riyad'a  fırlatılan balistik füzelerin havada imha edildiğini ancak, bazı parçalarının  Mısır uyruklu kişilerin oturduğu bir eve düşmesi sonucu 1 kişinin yaşamını  yitirdiğini, 2 kişinin yaralandığını bildirmişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »