25 Nisan 2018, Çarşamba

Barış görüşmesine giderken öldürüldü

ADANA'da işyerinin önünde uğradığı silahlı saldırıda öldürülen 50 yaşındaki Mahmut Çağıltı'nın cinayet şüphelileri 23 yaşındaki Cemal Oğuz ile amcasının oğlu 27 yaşındaki Yunus Oğuz yakalandı. Çağıltı'nın, kardeşinin işlediği cinayet nedeniyle ölenlerin yakınlarıyla barış görüşmesine giderken öldürüldüğü ortaya çıktı.

26 Aralık 2014 Cuma 21:38
Barış görüşmesine giderken öldürüldü
Merkez Seyhan İlçesi'nin Barbaros Mahallesi'nde oturan 43 yaşındaki Kazım Çağıltı, nikahsız yaşadığı 4.5 aylık hamile Elif A. ile ilişkisi olduğunu iddia ettiği arkadaşı 47 yaşındaki Mehmet Oğuz'u geçen 12 Kasım günü,evine çağırıp yatak odasında tabancayla vurarak öldürdü. Olaydan sonra tutuklanan Kazım Çağıltı'nın ağabeyi Mahmut Çağıltı da, 21 Aralık'ta oto yıkama işyerinin önünde tabancayla vurularak öldürüldü.

BARIŞ GÖRÜŞMESİ İÇİN ÇAĞIRMIŞLAR 

Polis, Mahmut Çağıltı'nın, kardeşinin öldürdüğü Mehmet Oğuz'un yakınlarının barış görüşmesi yapmak için kendini çağırması üzerine, oto yıkama işyerini kapatıp yola çıkacağı sırada açılan ateşle öldürüldüğünü belirledi. Çağıltı'nın cinayet şüphelisi olarak ilk olayda öldürülen Mehmet Oğuz'un oğlu Cemal Oğuz ile yeğeni Yunus Oğuz gözaltına alındı.

'BARIŞ İÇİN ÇOK ÇABA HARCADIK'

Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularında suçlarını itiraf eden Cemal Oğuz ile Yunus Oğuz, geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi. Çağıltı'nın akrabalarından saldırı yapılması ihtimaline karşı çelik yelek giydirilerek adliyeye götürülen şüphelilerden Yunus Oğuz, "Biz barış için çok çaba harcadık, onlara söyleyin bu yaptıkları ayıp" diye bağırdı.

Şüpheliler çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »