21 Haziran 2018, Perşembe

Bartın'da cinayet

Bartın'da bir genç, evlenmesine karşı çıkan ağabeyini öldürüp ormana gömdü.

17 Temmuz 2014 Perşembe 16: 5
Bartın'da cinayet
Bartın'ın Ulus İlçesi'nde 19 yaşındaki Ramazan Arslan, kendisinden önce evlenmesine karşı çıkan ağabeyi 28 yaşındaki Aydın Arslan'ı av tüfeği ile öldürüp ormana gömdü. Ardından kaçırdığı sevgilisi ile nikah kıyarak evlenen Ramazan Arslan, 4 gün sonra cinayeti itiraf etti.

Ramazan Arslan gözaltına alındı, ağabeyinin cesedi ise gömdüğü yerden çıkarılarak hastane morguna kaldırıldı.

Olay, ilçeye bağlı Kirsinler Köyü'nde meydana geldi. Aydın ve Ramazan Arslan kardeşler, iddiaya göre, Denizli'de oturan ve kuzen olan iki kız ile sosyal medya üzerinden tanışıp arkadaşlık kurdu. Bir süre sonra iki kardeş de evlenmeye karar verdi. Ancak Aydın Arslan, "Senin askerliğin var, önce ben evleneyim" diyerek kardeşinin askerliğini yaptıktan sonra evlenmesini istedi. Buna karşı çıkan Ramazan ile Aydın sık sık tartışmaya başladı.

ÖLDÜRDÜĞÜ AĞABEYİNİ 3 METRE ÇUKURA GÖMDÜ

Ramazan Arslan, geçen cumartesi günü evlilik meselesini konuşmak için ağabeyini otomobille köyden 3 kilometre uzaklıktaki Dağyolubaşı mevkiine götürdü. İki kardeş, burada yine aynı nedenle tartıştı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken Ramazan Arslan, otomobilin bagajındaki av tüfeğini alarak ağabeyine ateş etti. Aydın Arslan, göğüs ve başına isabet eden saçmalarla hayatını kaybetti.
Otomobille eve gidip kazma ve kürek alan Ramazan Arslan, 3 metre çukur kazarak ağabeyenin cesedini orada gömdü. Ardından Denizli'ye giderek sevgilisini kaçıran Ramazan Arslan, önceki gün Kumluca Belde Belediyesi'nde yapılan nikahla evlendi.

BASKILARA DAYANAMAYIP İTİRAF ETTİ

Ağabeyinin nerede olduğunu soran ailesi ve iş arkadaşlarının baskılarına dayanamayan Ramazan Arslan, dün jandarmaya giderek cinayeti itiraf etti. Gözaltına alınan Ramazan Arslan'ın yer göstermesiyle ağabeyinin cesedi çukurdan çıkarıldı ve savcının incelemesinden sonra Ulus Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Aydın Arslan'ın cesedinin Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği belirtildi.
2 ay sonra askere gideceği belirtilen Ramazan Arslan'ın jandarmadaki sorgusu ise sürüyor.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »