​Bartın'da kriz masası oluşturuldu

Bartın'da gece saatlerinde başlayan ve 3 saat aralıksız yağan sağanak yağış sele neden oldu. Kentte valilik tarafından kriz masası oluşturuldu.

21 Temmuz 2014 Pazartesi 15:46
​Bartın'da kriz masası oluşturuldu
Metrekareye 75 kilogram düşen yağış nedeniyle, çok sayıda ev ve işyerinde su baskınları yaşandı. Biriken su nedeniyle bazı yollar trafiğe kapanırken, Karabük yolunda heyelan yaşandı.

Bartın'da gece saatlerinde başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde yağış nedeniyle rögarlar taşarken, 50'ye yakın ev ve işyeri ile çok sayıda araç sular altında kaldı. Selle birlikte biriken sular nedeniyle bazı yollar trafiğe kapanırken, belediye ve polis ekipleri suların tahliye edilmesi için yoğun çaba sarf ediyor.

Metrekareye 75 kilogram yağışın düştüğü kentte Karabük yolu heyelan ve biriken su nedeniyle trafiğe kapandı. Ayrıca sel suları ve heyelanlar nedeniyle, Amasra, Kurucaşile ve Ulus ilçeleriyle de bağlantı kesildi.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Kentte valilik tarafından kriz masası oluşturulurken, yağışın ardından ırmak seviyesinin 2 metre yükseldiği, Bartın- Zonguldak yolu üzerinde bulunan Toptancılar Sitesi'nde de çok sayıda işyerinin sel sularından etkilendiği öğrenildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yağışın saat 06.00'a kadar süreceği bildirildi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »