Barzani Diyarbakır'da halka seslendi

Barzani, Diyarbakır'da Kürtçe yaptığı konuşmasını Türkçe bitirdi

16 Kasım 2013 Cumartesi 7: 0
Barzani Diyarbakır'da halka seslendi
IKBY Başkanı Barzani, "Çözüm sürecini tüm gücümüzle destekliyoruz ve destekleyeceğiz" dedi.

Başbakan Erdoğan'la görüşmek için Diyarbakır'a gelen Mesut Barzani şunları söyledi:

"Diyarbakır'da sizleri ziyaret ettim. Kürdistan halkının selamını taşıyorum. Türkiye halkı için. Yeni bir tarih oluşturma zamanı gelmiştir. Birbirini kabul etmek kardeşlik yöntemleriyle yaşama zamanıdır. Bugünün, bu tarihin oluşturduğu barış süreci Erdoğan'ın Erbil'e gelişiyle başlamış oldu. Ben bugün sevinçler içinde kaldım. Birlikte yaşama yöntemleri izlemekle halklarımızı mutlu günlere götürebiliriz. Savaştan kimse memnun olmadı. Barış temeli atıldı. Erdoğan'a teşekkür ederiz barışın temelini attı. Kürt ve Türk kardeşlerimiz barış sürecini desteklesinler. Cesur bir insan olmazsa barışa savaş veremez. Barış yolu uzun olsa da bir saat savaşmaktan daha iyidir. Tüm gücümüzle barış sürecini destekliyoruz ve destekleyeceğiz. Önemli adım bu projeyi desteklemekle oldu. Hepimiz biliyoruz ki önceden bu konuları konuşmak imkansızdı. İnanıyoruz. Son olarak çok mutluyuz. Hepinize mutluluk dolu . Yaşasın Türk ve Kürtlerin kardeşliği, yaşasın özgürlük (Hem Türkçe hem Kürtçe söyledi)

Perver: Artık geri dönüyoruz


Barzani'den sonra mikrofonu alan Şivan Perver'de halka şöyle seslendi:

Güzel Diyarbakırımız bu çok güzel bir gündür. Sevdanın gideceği bir gün. Benim içinde tarihi bir gün. 38 yıl önce ayrıldığımda delikanlıydım şimdi yaşlı bir adam olarak geri döndüm. Sayın Erdoğan büyük bir mayayı temiz süte kattı, varolsunlar ellerine sağlık. Bunun için aklı çalışan herkese teşekkür ediyoruz. Artık farklılıklar yasak edilmeyecek. Biz hep yasaklarla karşılaştık. Kimileri kaçtı, kimileri işkence gördü. Artık geri dönüyoruz. Mesut Barzani'ye de teşekkür ediyoruz."

İbrahim Tatlıses: Bu halk her şeyi başarır


Haydi barışa. Şivan kardeşime çok teşekkür ederim. Fark niye? Ha Lazı, ha Çerkezi ha Kürdü. Barış için kim elini taşa koyarsa o benim başım tacıdır. 
Bu ülke ne devirler gördü. Şimdi yeni bir devri dostluk barış devri demokrasi devri. Asimilasyon bir insanlık suçudur demişti. İnsanlar kendi özüyle yaşayacak kardeşçe.
Bu halk her şeyi başarır.


OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »