Barzani ve Perver Türkiye'de

37 yıldır yurtdışında yaşayan sanatçı Şivan Perver, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesud Barzani’yle birlikte Türkiye’ye geldi

16 Kasım 2013 Cumartesi 7: 0
Barzani ve Perver Türkiye'de
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır programına davet ettiği Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ve sanatçı Şivan Perver, Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaptı.

Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'ndan saat 07.10 sıralarında yaklaşık 20 araçlık konvoyla Türkiye'ye giriş yapan Barzani ve Perver'i gümrük sahasında AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar, Şırnak Vali Vekili Mustafa Akgün, Şırnak Emniyet Müdürü Avni Usta ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Demir karşıladı.


''Lider Barzani Hoşgeldin''


Milletvekili Dindar, Barzani'ye Kürtçe ''Hoşgeldiniz'' dedi. Gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan Barzani ve Perver tekrar araçlarına binerek, Diyarbakır'a doğru hareket etti. Barzani'ye Milletvekili Dindar ve Vali Vekili Akgün de eşlik etti. 

Öte yandan, Barzani posteri ve bölgesel yönetimin bayraklarını taşıyan bir grup vatandaş da Habur Sınır Kapısı girişinde ''Lider Barzani Hoşgeldin'' yazılı pankartı açtı.

37 yıldır Türkiye'ye gelemiyor

Sanatçı Şivan Perver, hakkında açılan soruşturmalar nedeniyle 37 yıldır yurtdışında yaşıyordu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »