Başbakan Binali Yıldırım'ın acı günü

Başbakan Binali Yıldırım'ın bugün vefat eden dayısının oğlu Abdullah Yağız toprağa verildi. Cenazeye katılan Yıldırım, "Dünyada çalışacağız, çabalayacağız ama ahireti de ihmal etmeyeceğiz. İşte hepimizin böyle bir günü olacak. Allah bu günümüzde yardım etsin, bugüne hazırlıklı olmayı da bizlere nasip eylesin" dedi.

3 Ocak 2018 Çarşamba 16:15
Başbakan Binali Yıldırım'ın acı günü
Başbakan Binali Yıldırım'ın vefat eden dayısının oğlu  Abdullah Yağız, son yolculuğuna uğurlandı. Yıldırım, solunum yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi gören ve  bugün 75 yaşında hayatını kaybeden Yağız için Okmeydanı'ndaki Halil Rıfat Paşa  Camisi'nde ikindi vakti düzenlenen cenaze törenine katıldı. 

Yağız'ın çocukları Metin ve Çetin Yağız ile yakınlarının taziyeleri  kabul ettiği törene, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip  Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Emniyet Müdürü  Mustafa Çalışkan, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Sancaktepe Belediye Başkanı  İsmail Erdem, SultanbeyliBelediye Başkanı Hüseyin Keskin, Kağıthane Belediye  Başkanı Fazlı Kılıç, Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım,  Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yıldırım, Başbakan Yıldırım'ın çocukları  Erkam ve Bülent Yıldırım ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazını, Şişli Müftüsü Mustafa Bilgiç kıldırdı. Başbakan  Yıldırım, Abdullah Yağız'ın tabutuna omuz vererek, cenaze aracına kadar taşıdı.

  YAĞIZ'IN CENAZESİ HASDAL'DA TOPRAĞA VERİLDİ 
 Başbakan Binali Yıldırım, dayısının oğlu Hacı Abdullah Yağız'ı bugün  Hakk'a uğurladıklarını belirterek, şunları kaydetti:    "Allah taksiratını affeylesin ve mekanını cennet eylesin. Uzaktan,  yakından bu cenaze namazına iştirak eden, acımızı paylaşan bütün dost, akraba,  kardeşlerimden de Allah razı olsun. Ayrıca hepinizin ahirete irtihal eden bütün  meftalarına da rahmet diliyoruz, mekanları cennet olsun. Ülkemizin, milletimizin  birliği, dirliği için hayatını seve seve veren şehitlerimize de Allah'tan rahmet  diliyoruz, gazilerimize hayırlı ömürler diliyoruz. Hocamız içeride çok güzel  nasihatlarda bulundu. Bu dünya geçici, akıbet baki. Dünyada çalışacağız,  çabalayacağız ama ahireti de ihmal etmeyeceğiz. İşte hepimizin böyle bir günü  olacak. Allah bu günümüzde yardım etsin, bugüne hazırlıklı olmayı da bizlere  nasip eylesin. Ben hepinize ailemiz adına şükranlarımı sunuyorum. Allah  hepinizden razı olsun."

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »