Başbakan darbe girişimine direnen vatandaşları kabul etti

Başbakan Binali Yıldırım: "Sizler adınızı tarihe altın harflerle yazdırdınız. Her biriniz Anadolu kadınının ruhunu, Anadolu insanımızın asilliğini, ölümsüz hale getirdiniz"

26 Temmuz 2016 Salı 16: 9
Başbakan darbe girişimine direnen vatandaşları kabul etti
Başbakan Binali Yıldırım, darbe girişimine karşı koyan  Vatandaşların adlarını tarihe altın harflerle yazdırdıklarını belirterek, "Her  biriniz Anadolukadınının ruhunu, Anadolu insanımızın asilliğini ölümsüz hale  getirdiniz." dedi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yıldırım, FETÖ'nün  darbe girişiminde, canları pahasına sokaklara çıkan ve darbeye karşı gelen  vatandaşları kabul etti.

Yıldırım, Malatya'da darbecilerin bıraktığı tankı kullanan Mustafa  Özbey, AtatürkHavalimanı'nda bir tankın önüne yatan Metin Doğan, darbe  girişimine karşı kamyonla Taksim'e çıkan Şerife Boz, eşi Şenol Boz ve komşusu  Gülseher Yüksel ile Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.

Türk milletinin darbe girişimi gecesi destan yazdığını, o gece her bir  vatandaşın birer kahraman olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Direnişin simgesi haline  gelmiş kahramanlarımızla bir araya gelmekten büyük mutluluk ve onur duyuyorum.  Sizler adınızı tarihe altın harflerle yazdırdınız. Her biriniz Anadolu kadınının  ruhunu, Anadolu insanımızın asilliğini ölümsüz hale getirdiniz." diye konuştu.

Vatandaşlar da ülkenin bir daha böyle acılar yaşamaması temennisinde  bulunup, vatan ve bayrak için her zaman teyakkuzda olacaklarını dile getirdiler.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »