Başbakan Davutoğlu: Barış kervanları kuralım

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Ak Parti İstanbul İl Kadın Kolları 4. Olağan Kongresinde konuştu. Davutoğlu sözü barış sürecine getirip "Hepimiz için imtihan günlerindeyiz. İki hafta önce ilan edilen silahları terk etme çağrısıyla ileri bir aşamaya geldik. Çözüm süreci bütün milletimizin malıdır. En fazla da annelerin malıdır" dedi.

15 Mart 2015 Pazar 23:47
Başbakan Davutoğlu: Barış kervanları kuralım

Salonda, Türkiye'nin her yanından kadınlar olduğunu belirten Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu salona hitap ederek, annelerimize sesleniyorum. Çözüm sürecine sahip çıkınız. Çocukları dağlara çıkarılan Diyarbakırlı anneler, Ankara'da ziyaretimize geldiler. Gözleri değil, yürekli ağlıyordu. 4 çocuk babası olarak o gözlerde evlat acısı gördüm. O dağlara çıkarılan gençler birer birer dönmeye başladı. Ben isterim ki, şehitlerimizin anneleriyle Diyarbakır anneleri el ele versinler, 'yeter bu acı' desinler."

 "ANNELERİN BARIŞI"

 Barış süreci için İstanbul'un her semtinden barış kervanları kurulmasını öneren Başbakan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Gelin İstanbul'dan, İstanbul'un her semtinden bir barış grubu oluşturalım. Annelerin barışı. İstanbul'dan hareket edecek olan bu barış kervanı, bütün Türkiye'yi kuşatsın. Bu çözüm sürecini birileri sabote etmeye çalışacaklar. Bu salondaki analara sesleniyorum. Çözüm sürecine sahip çıkacak mısınız ? Bizi bölmek isteyenlere karşı, inadına birlik, inadına kardeşlik diyecek misiniz ? Bu ülkenin gençlerini korumanız altına alacak mısınız ? Kim sabote etmek isterse istesin, onların karşısında dim dik duracağız. Türkiye'yi bölmek isteyen herkes, fitne sokmaya çalışan herkes bilsin ki, Ak Parti kadroları ayaktayken bu ülke bölünmeyecek, gençler arasına fitne sokulamayacak."

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »