19 Temmuz 2018, Perşembe

Başbakan Erdoğan Gazze'ye ne zaman gidecek?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze ziyareti ile ilgili Hamas'ın 5 Temmuz tarihini işaret etmesinin ardından hem Başbakan'ın danışmanı İbrahim Kalın'dan hem de Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'ndan açıklama geldi.

28 Haziran 2013 Cuma 7: 0
Başbakan Erdoğan Gazze'ye ne zaman gidecek?
Gazze Nisan ayından bu yana heyecanla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı beklemeye devam ediyor. Uzun süredir konuşulan ziyaretle ilgili Başbakan Erdoğan'ın “Her an bir sürpriz yapabiliriz” açıklamasının ardından Hamas hükümeti Erdoğan'ın 5 Temmuz'da Gazze'ye gideceğini duyurmuştu.

Başbakanlık Hamas'ın açıklamasını doğrulamazken bugün hem Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı İbrahim Kalın'dan hem de Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'ndan peş peşe açıklamalar geldi. 

Başdanışman İbrahim Kalın, merakla beklenen soruya Twitter hesabında açıklık getirdi. Kalın birkaç gündür tartışılan “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Gazze’yi ziyaret edecek mi?” sorusuna takipçilerine İngilizce ve Türkçe olarak yolladığı “Başbakanımızın Gazze ve Batı Şeria'yı içeren Filistin ziyareti olacak ama tarih henüz belirlenmedi. Kesinleştiğinde kamuoyuna duyurulacak” twitleriyle açıklık getirdi.

DAVUTOĞLU:  EN KISA ZAMANDA


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze ziyaretininin en kısa zamanda gerçekleştirileceğini söyledi.

Bakan Davutoğlu, bakanlık binasında Ukrayna Dışişleri Bakanı Leonid Kozhara ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası ortak basın toplantısı için kamera karşısına geçti. Burada basın mensuplarının 'Başbakan Erdoğan'ın 5 Temmuz'da Gazze ziyaretini gerçekleştireceği' haberlerini sorması üzerine Davutoğlu, ziyaretin tarihinin kesinleşmediğin kaydetti. Bakan Davutoğlu, Gazze ziyaretinin gündemde olduğunu dile getirerek şunları söşyedi:

"Başbakanımızın da ifade ettiği gibi kesin olarak Gazze'ye ziyaretimiz gündemde. Ancak herhangi bir tarih tespit edilmiş değil. Tarih tespit edildiğinde kamuoyuna duyururuz. Ama bu tarih üzerinde spekülasyon yapmamak lazım. Sadece Gazze değil, Filistin ziyareti de Başbakanımızın gündeminde ve en kısa, en doğru zamanda, inşallah bu ziyaret gerçekleşecek."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »