Başbakan Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü

Başbakan Erdoğan, Angela Merkel ile telefon görüşmesi yaptı.

12 Haziran 2014 Perşembe 21: 4
Başbakan Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, telefon görüşmesinde, 24 Mayıs 2014 tarihinde Köln’e yaptığı ziyaret sırasında yerel makamlar tarafından sergilenen konukseverlikten ve yakın işbirliğinden dolayı Federal Almanya Şansölyesi Angela Merkel’e teşekkür etti.

İkili ilişkilerin ele alındığı görüşmede, Erdoğan'ın, Türkiye’de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak Almanya’daki Türk vatandaşlarının bulundukları ülkede oy kullanma işlemlerini gerçekleştirebilmeleri çerçevesinde salon tahsisleriyle ilgili sürecin hızlandırılması gerektiğini hatırlattığı ve Merkel'in de bu hususta hemfikir olduğunu ifade ettiği öğrenildi.

Görüşmede, ayrıca Başbakan Erdoğan'ın Musul’daki son olaylar ve vatandaşların zarar görmeksizin yurda dönüşlerini sağlamaya yönelik çalışmalar hakkında Merkel’e bilgi verdiği belirtildi.

Uluslararası konularda görüş teatisinde bulunan iki liderin, önümüzdeki süreçte de irtibat halinde olma konusunda mutabık kaldığı ifade edildi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »