26 Mayıs 2018, Cumartesi

Başbakan Erdoğan'ın Denizli konuşması

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, muhalefet partilerini eleştirerek, "Bunlar arazide niye yoklar? Adeta saklambaç oynuyorlar. Gittiler o çatının altına saklandılar" dedi

9 Temmuz 2014 Çarşamba 1:57
Başbakan Erdoğan'ın Denizli konuşması
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'de halka hitap etti.
 
Erdoğan, "Eski Türkiye'nin tüm izleri henüz silinlmedi. Tek parti CHP döneminin, 27 Mayıs darbesinin, 12 Eylül darbesinin izleri daha tam olarak silinmedi. O günlerden bugünlere gelen sorunlardan biri Anayasa. Darbelerin ürünü olan Anayasa'yı değiştirmek için çok mücadele ettik. Anayasa'nın birçok maddesini değiştirdik ama yeni bir Anayasa yapmak mümkün olmadı" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, muhalefet partilerine işaret zederek,  "Bunlar arazide niye yoklar? Neredeler? Adeta saklambaç oynuyorlar. 30 Mart'tan sonra kendilerine bir çatı aradılar, gittiler o çatının altına saklandılar. Hiçbir yerde yoklar. Ankara'da mahkeme kapılarını aşndırarak oradan oraya dilekçe vererek, basın toplantısı yaparak, haraket ederek işi idare etmeye çalışıyorlar" diye konuştu.

Erdoğan şöyle dedi:
 
"Bir tane cumhurbaşkanı adayına soruyorlar; siz bu karayollarını ne yapacaksınız? Gençler duydunuz mu, bunu? Verdiği cevap, ne biliyor musunuz? 'O benim işim değil' diyor. Niye? Çünkü siyasetin insan yönetme sanatı olduğunu, insana hizmetkar olma sanatı olduğunu bilmeyenden cumhurbaşkanı olmaz.
 
Bugüne kadar gelmiş cumhurbaşkanlarının hangisi tarafsızdı, hangisi siyasetin dışındaydı? Hepsi siyasetin üzerindeydi, hepsinin de bir siyaseti vardı, hepsinin de bir tarafı vardı. Kimileri milletin tarafını tuttular, milletin siyasetine tabi oldular, kimileri de devletin tarafında oldular, vesayet siyasetine tabi oldular."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »