Başbakan Erdoğan'ın istifası söz konusu değil

Başbakan Yardımcısı İşler, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı nedeniyle görevinden istifa etmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

3 Temmuz 2014 Perşembe 0: 5
Başbakan Erdoğan'ın istifası söz konusu değil
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı nedeniyle görevinden istifa etmesinin söz konusu olmadığını bildirdi. 

İşler, Ukrayna'da ayrılıkçılar tarafından kaçırılmasından 32 gün sonra serbest bırakılan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) personeli Memet Kılıç'ı makamında kabul etti.

Bakan İşler, Başbakanlık Merkez Bina'daki kabulün ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

İşler, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı olamayacağı" yönündeki açıklamasıyla ilgili soruya ise herhangi bir sıkıntı bulunmadığı yanıtını verdi.

Halkın seçeceği ilk cumhurbaşkanı olmanın, Başbakan Erdoğan'a yakışacağını 10 Ağustos'ta Kılıçdaroğlu'nun da göreceğini vurgulayan İşler, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı olması nedeniyle Başbakanlık'tan istifa etmesinin söz konusu olmadığını ifade etti.

İşler, 30 Mart yerel seçim sonuçlarının aslında cumhurbaşkanlığının da işaret fişeği durumunda olduğunu sözlerine ekledi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da "Sayın Başbakanımızın bu yasal mevzuat çerçevesinde eğer milletimiz teveccüh eder kendisini seçerse, 28 Ağustos gününe kadar, yani cumhurbaşkanı görevini devralacağı güne kadar partimizin genel başkanı ve başbakan olarak devam etmesinde hiç bir yasal sakınca yoktur" dedi.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »