Başbakan Yıldırım: İstanbul 'evet' dediyse Türkiye 'evet' demiştir

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "İstanbul 'evet' dediyse Türkiye 'evet' demiştir. Sağ olun var olun. İstanbul, 15 Temmuz sonrasında Yenikapı ruhunu başlatan şehir. İstanbul'un meydanları Kudüs'ün, Halep'in, Urumçi'nin, İslamabad'ın sesi oldu. İstanbul, her daim mazlum milletlerin umudu oldu. İstanbul, hazır mısın İstanbul? Bir kez daha destan yazacak mısın İstanbul? Türkiye'nin yüzünü bir kez daha güldürmeye var mısın İstanbul?" dedi.

17 Haziran 2018 Pazar 20: 7
Başbakan Yıldırım: İstanbul 'evet' dediyse Türkiye  'evet' demiştir
Başbakan Yıldırım, partisince Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen  "Büyük İstanbulMitingi"nde yaptığı konuşmada, sözlerine Yahya Kemal Beyatlı'nın  "Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul / Görmedim gezmediğim, sevmediğim  hiçbir yer /Ömrüm oldukça, gönül tahtıma keyfince kurul / Sade bir semtini sevmek  bile bir ömre değer." dizeleriyle başladı.

"Sizi sevmek bir ömre değer aziz İstanbullulular." diyen Yıldırım,  İstanbul'un bugün milletin adamı, Türkiye sevdalısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ı bağrına bastığını dile getirerek, Yenikapı Meydanı'nın, Yenikapı  ruhuyla, tüm ihtişamıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "hoşgeldiniz" dediğini ifade  etti.

Yıldırım, "Şu muhteşem manzaraya bak Rabbim, Allah nazardan saklasın.  Dünyanın kalbi olan İstanbul, başşehirlerin başşehri İstanbul... İslam milletine,  Hz. Peygamberin müjdelediği şehir... Ebu Eyyub el-Ensari'nin, Fatih Sultan  Mehmet'in rüyası olan İstanbul... İstanbul bizim yol arkadaşımız." diyerek,  mitinge katılanların bayramlarını tebrik ederek, hayırlara vesile olmasını  diledi.

Bu ay iki bayram yaşanacağını dile getiren Yıldırım, sözlerini şöyle  sürdürdü:

"Birinci bayramımızı yaptık. Haftaya pazar günü 24 Haziran seçim zafer  bayramına İstanbul hazır mısın? Yeni bir destan yazacak mıyız? Milletin adamını  yeni sistemin cumhurbaşkanı olarak seçecek miyiz? Cumhur İttifakı'nı, AK Parti'yi  güçlü şekilde Meclis'e gönderecek miyiz? Güçlü hükümet için, güçlü Türkiye için  'evet' mi? Harikasın İstanbul, harika. İstanbul 'evet' dediyse Türkiye 'evet'  demiştir. Sağ olun var olun. İstanbul, 15 Temmuz sonrasında Yenikapı ruhunu  başlatan şehir. İstanbul'un meydanları Kudüs'ün, Halep'in, Urumçi'nin,  İslamabad'ın sesi oldu. İstanbul, her daim mazlum milletlerin umudu oldu.  İstanbul, hazır mısın İstanbul? Bir kez daha destan yazacak mısın İstanbul?  Türkiye'nin yüzünü bir kez daha güldürmeye var mısın İstanbul?"

'AK Parti yapar, onlar konuşur, bu kadar basit'

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali  Yıldırım, "Yedi tepeli İstanbul'a yedi tane eseri AK Parti yaptı, sizin  iktidarınız yaptı. Hızlı tren hayalini gerçeğe dönüştüren kim? Yavuz Sultan Selim  Köprüsü'nü, Avrasya Tüneli'ni kim yaptı, Marmaray'ı kim yaptı? İzmir-İstanbul  otoyolunu, Osmangazi Köprüsü'nü kim yaptı? Dünyanın en büyük havalimanını kim  yapıyor? AK Parti yapar, onlar konuşur, bu kadar basit." dedi. 

Yıldırım, AK Parti tarafından Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen  "Büyük İstanbul Mitingi"nde, yeni bir seçime gün saydıklarını söyledi.

"24 Haziran'da biz bu yıkım ekibine, hak ettikleri dersi verecek  miyiz?" diye soran Yıldırım, şöyle konuştu:

"Adamlar nereye gidiyorsa yıkımdan bahsediyorlar. AK Parti ne yaptıysa  'bunları durduracağız, bunları yaptırmayacağız, bunları yıkacağız' diye  ağızlarından bir hayır kelime çıkmıyor. Bunların bu ülkede tek bir dikili  ağaçları yok. Hiçbir yerde 'Şu eseri de biz yaptık' diyebiliyorlar mı?  diyemezler. Şimdi bunlar vaat vermek istiyor, meydana çıkıyor 'Biz yol vaadi  verelim' diyorlar. Bir bakıyorlar ki bütün yollar yapılmış. Hadi bu olmadı   'Köprü yapalım' diyorlar. Ya köprüler de yapılmış. 'Hastane yapalım' diyorlar,  bakıyorlar ki hastaneler de bitmiş. 'Okul yapalım' diyorlar, o da bitmiş.  Sinirleniyorlar. Yapacak iş bulamayınca, 'Bari iftira atalım', 'Yalan  söyleyelim', 'Yıkmaya çalışalım'... İşte bunların geçmişi bu. Bunlar değil mi  1936'da ilk defa uçak yapan Nuri Demirağ'ın fabrikasını kapatan, bunlar değil mi?  Bunlar değil mi köprülere karşı çıkan, köprüler bitince de en önce kullanan,  bunlar değil mi?"

Muhalefetin yapmakla işi bulunmadığını, işlerinin güçlerinin engel  olmak olduğunu aktaran Yıldırım, şöyle konuştu:

"Şimdi çıkmışlar meydanlarda bol keseden atıyorlar. Kardeşim ayinesi  iştir kişinin lafa bakılmaz. Ortada bir eseriniz var mı, bir iziniz var mı? Yok.  Millet neye göre size destek versin? Millet bakar, söze bakar. Sözü kimin  söylediğine bakar ona göre karar verir. Elhamdülillah AK Parti'nin 15 yıl boyunca  Türkiye'nin her köşesinde izi var, hizmeti var. Onun için AK Parti ne diyor?  'Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.' Öyle değil mi İstanbul? En güzel  şahidi sizsiniz. Yedi tepeli İstanbul'a yedi tane eseri AK Parti yaptı, sizin  iktidarınız yaptı. Hızlı tren hayalini gerçeğe dönüştüren kim? Yavuz Sultan Selim  Köprüsü'nü, Avrasya Tüneli'ni kim yaptı, Marmaray'ı kim yaptı? İzmir İstanbul  otoyolunu Osmangazi Köprüsünü kim yaptı? Dünyanın en büyük havalimanını kim  yapıyor? AK Parti yapar onlar konuşur bu kadar basit."

"Yaparsa AK Parti yapar"

Bugün meydanlarda 100 binlerce Anadolu insanıyla 100 binlerce evladı  fatihanın memleketin geleceği için Yenikapı Miting Alanı'nı doldurduğunu dile  getiren Yıldırım, "Çünkü İstanbul biliyor ki bu şehirde hizmet denince akla Recep  Tayyip Erdoğan gelir, AK Parti gelir. İstanbullu biliyor ki yaparsa AK Parti  yapar. İstanbul biliyor ki işimiz hizmet, gücümüz millet." diye konuştu.

Bugünlere nasıl gelindiğinden bahseden Yıldırım, "Hatırlayın, geçmiş  yılları hatırlayın. Terör azmış, darbe tehditleri, vesayetler ülkenin adeta  kaderi olmuş. İşte böyle bir çıkmazda bir yiğit çıktı, dedi ki 'Artık Türkiye'de  hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.' 3 Kasım 2002'de 'Yakın ışıkları Türkiye  aydınlansın' dedik. Yaktınız mı ışıkları? Türkiye aydınlandı mı? 15 senede  Türkiye'yi 3 kat büyüttük mü? Darbecilere, bölücülere, FETÖ'cülere, PKK'lara,  DEAŞ'a hakettiği dersi verdik mi? Ülkemizi, terör belasından kurtardık mı, 15  Temmuz'da siz kahraman milletimizle beraber Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla  meydanları doldurduk mu? FETÖ'cülere o geceyi zindan ettik mi? O gece halkı gücü,  tankın gücünü yendi mi?" ifadelerini kullandı.

Yıldırım, 15 Temmuz gecesi ay-yıldızlı bayrağın inmediğini, ezanların  dinmediğini vurgulayarak, alçakların hak ettikleri cezayı gördüğünü söyledi.

Bugün, FETÖ'yü, PKK'yı ağzına alamayanların bu ülkeyi yönetmeye talip  olduğunu anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:


"Önce siz çıkın cesurca PKK'ya, DEAŞ'a, FETÖ'ye karşı nasıl mücadele  edeceksiniz, bunu ortaya koyun. Ondan sonra vatandaşımız size güvensin, size  destek versin. İnşallah önümüzdeki pazar günü yapılacak seçimler Türkiye'nin  muasır medeniyetler seviyesine giden yolda yeni bir günün başlangıcı olacak, yeni  bir milat olacak, yeni bir tarih olacak. İstanbul.... Hazır mısın İstanbul? Büyük  güne hazır mısın? 6 günü 'gece' demeden, 'gündüz' demeden gönüllere girerek,  elleri sıkarak geçirecek miyiz? Dolu dolu çalışacak mıyız? Aman siz siz olun  mutlaka sandığa gidelim. Gitmeyenleri, sandığa gitmesi için destek olalım, teşvik  edelim. Çünkü bu seçim önemli bir seçim. Türkiye'nin 100. yıl hedeflerini  gerçekleştirecek kadroların seçimidir. O yüzden özellikle sizlerden ricam, seçime  katılımı Türkiye'nin her tarafında en iyi şekilde sağlayalım. İstanbul, hazır  mısınız?"

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »