Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu'yla bir araya geldi

Genel Başkan ve Başbakan olduktan sonra ilk kez CHP Genel Merkezi'ne gelen Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

1 Ağustos 2016 Pazartesi 16: 5
Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu'yla bir araya geldi
Başbakan Binali Yıldırım, muhalefet liderleriyle bir araya geliyor. Yıldırım, beraberindeki Ak PartiGrup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile saat 13.03'te CHP Genel Merkezi'ne geldi. Yıldırım'ı makam aracından indiği sırada CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç karşıladı. Yıldırım, parti girişinde ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından karşılandı.

Yıldırım ve Kılıçdaroğlu, foto muhabirlerine poz verdikten sonra görüşmeye geçildi.

Görüşme, Kılıçdaroğlu'nun makamında baş başa gerçekleşti.  Yıldırım ve Kılıçdaroğlu arasında saat 14.10'da başlayan görüşme,  yaklaşık 1 saat 10 dakika saat sürdü. 

Başbakan Yıldırım'ın ziyareti sebebiyle parti genel merkezi çevresinde geniş güvenlik önlemleri de alındı. Öte yandan, Kılıçdaroğlu, görüşme öncesi partisinin Merkez Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu'nun bu toplantıda, görüşmeye ilişkin MYK üyeleriyle bilgi alış verişinde bulunduğu belirtildi.

ORTAK AÇIKLAMA

KILIÇDAROĞLU: ENDİŞELERİMİZİ AKTARDIK


Kılıçdaroğlu, "Verimli bir toplantı gerçekleşti.  Kılıçdaroğlu: OHAL ve KHK'larla ilgili düşüncelerimiz ve endişelerimizi Başbakanımız not etti. Önümüzdeki zamanda görüşmelerimiz devam edecek" dedi.

YILDIRIM: DİKKATE ALACAĞIZ

Başbakan Binali Yıldırım da "OHAL'in başladığı andan itibaren hükümetimizce çıkarılan KHK'ların detayları hakkında kendisini bilgilendirdim. Bu konuda bazı hassasiyetleri bizimle paylaştı. Bu konuyu tekrar, hem Genel Başkan, hem de biz, dikkate alacağız. Görüşmelerimiz bu çerçevede devam edecek. Önemli olan süratle OHAL'e sebep olan şartların ortadan kaldırılması. Darbe ve girişimlerin tehdit olmaktan çıkarılması.

Anayasa değişikliği konusunu da ele aldık. Daha az maddeden oluşan partilerin mutabakatının sağlandığı bir çalışma konusu da benimsenmiştir. Bu konuyu da ele aldık. Biraz sonra da MHP ziyaretimizde de bu konuyu gündeme getireceğiz. Gerek AK Parti olarak biz, gerek CHP ve MHP arkadaşlarımız değerlendirecek" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ İLE TBMM'DE BİR ARAYA GELDİ

Başbakan Yıldırım, saat 15.40'da da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi TBMM'de ziyaret etti. 

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yle bir araya gelmişti.

Binali Yıldırım, saat 17.00'de ise Çankaya Köşkü'nde ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford'u kabul edecek.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »