23 Mayıs 2018, Çarşamba

Başbakan Yıldırım: Özlenen beklenen gün geldi

Başbakan Binali Yıldırım "Özlenen an geldi. Ne mutlu bizlere ki hep yanı başımızda olan bir liderle yol arkadaşlığı yaptık" dedi.

21 Mayıs 2017 Pazar 13:23
Başbakan Yıldırım: Özlenen beklenen gün geldi
Başbakan Binali Yıldırım AK Parti'nin 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nin açılış konuşmasını yapıyor. "Bugün aradan geçen onu beklediğimiz 998 gün boyunca manevi olarak bizi hiç yalnız bırakmayan liderimize şükranlarımızı sunuyoruz. Özlenen an geldi. Ne mutlu bizlere ki hep yanı başımızda olan bir liderle yol arkadaşlığı yaptık" diyen Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle: Meclis başkanları, başbakanlar, bakan arkadaşlar, çok değerli milletvekilleri arkadaşlarım, partimizin bel kemiği mahalle, belde temsilciler, belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, siyasete zerafet ve değer katan kadın kollarımızın çok değerli mensupları, kongremize hoş geldiniz. Partimizin enerjisine enerji katan gençlik kollarımızın sevgili başkanları, teşkilatımızın mensupları sizler sayesinde AK Parti her daim genç kalacak dinamik olacak. Sizlere de hoş geldiniz diyorum. Bizim kongremiz bayramdır ama bu sefer ayrı bir bayram, şölen yaşıyoruz. Bu salonda bugün yalnızca bir kongre yapmıyoruz. Aynı zamanda değişimin lideri ile milletin partisini bir kez daha bir araya getiriyoruz. AK Parti'de kongre demek daha da güçlenmek demektir. Bu ülkeye, millete hizmet demektir. 

"NELER YAŞATMADILAR"

Dünya emsali görülmemiş bir azim, kararlılık hikayesini AK Parti'de gördü. Neler yaşatmadılar. Aramıza nifak sokmak isteyenler olmadı mı? Oldu. Dönp dolaşıp o tohumları kendi tarlalarına ektiler. Kaderin üzerinde de bir kader vardır, onlar bunu unuttular.

"BİZİM PARTİMİZDE MAKAM, MEVKİ DERDİ OLMAZ"

İçeride ve dışarıda güçlü olmanın adalet ve kalkınma ile mümkün olacağına inanırız. Güzel ülkenin güzel insanlarına hizmet etmek bizim borcumuzdur. Bizim partimizde makam, mevki derdi olmaz. Partimiz milletin derdine derman olur. AK Partili olmak, Fatih'ten, Kanuni'den Gazi Mustafa Kemal'e varan tarih geçmişinden ilham almaktır.

"AK PARTİLİ OLMAK BU ÜLKEYE SAYISIZ DESTANLAR YAZDIRMAKTIR"

Bizi biz yapan değerler işte bunlardır. Sayın Cumhurbaşkanım, Mehmet Akif'ten Çanakkale'yi haykırmaktır. AK Partili olmak bu ülkeye sayısız destanlar yazdırmak, 15 Temmuz destanının kahramanı olmaktır. Gelecek nesillere aktarılacak, tem millet, tek bayrak, tek vatan, tek devletin bekçisi olmaktır. Bu kutlu yürüyüşe 2001 yılında kurucu liderlimizle beraber çıktık. Geçen 16 yıl içerisinde AK Partimizde farklı sorumluluklar alarak ülkemize hizmet etme şerefine layık oldum. Liderimize, yol arkadaşlarıma ve milletime şükranlarımı sunuyorum." Emin olun ki yarınımız, bugünümüzden çok daha güzel olacak. Milletçe zor bir yıl geçirdik. Ülkemiz kurtuluş savaşından bu yana ilk kez bu kadar hainin bir araya geldiği, bir dönem yaşadı ama hiç endişeniz olmasın, bizler o oyunları bozduk, bozmaya da devam edeceğiz. 65. hükümetin 2. ayı bile dolmamışken 15 Temmuz gibi bir geceyi, işgal girişimini yaşadık. Egemenliği milletten almak için TBMM'yi bombaladılar. Cumhurbaşkanımızın millete yaptığı, 'ülkemize sahip çıkın' çağrısı ile birlikte milyonlar oldunuz, meydanlara indiniz. Kahraman Türk milleti bir kez daha 7 düvele kendini gösterdi, kim olduğunu gösterdi. Tankların altına yatan, kurşunlara göğsünü siper eden milletin elinden ay yıldızlı bayrak düşmedi, ezanlar, selalar dinmedi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »