Başbakan Yıldırım: Yeni anayasa ile hükümet garanti

Kayseri'de düzenlenen referandum mitinginde konuşan Başbakan Yıldırım, "Kayseri rekor çıkaracak rekor. Kayserililer garanticidir. Bu referandum sonrası hükümet garanti. Çünkü millet seçecek. Vesayet kurumları milli iradeye karışamayacak" dedi.

2 Nisan 2017 Pazar 17:56
Başbakan Yıldırım: Yeni anayasa ile hükümet garanti
Başbakan Binali Yıldırım Kayseri'de düzenlenen referandum mitinginde konuşuyor. "Temmuz’dan sonra mevcut sistemin değişmesinin şart olduğu ortaya çıktı, bu mesele memleket meselesi" diyen Yıldırım'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Bundan sonra Türkiye'yi hep güçlü hükümetler yönetecek.Millet kimi seçtiyse ülkeyi o yönetecek ve hesabı veren de o olacak.Bu yeni anayasa ile ekonomi daha istikrarlı hale geliyor, Türkiye dış politikası daha da güçleniyor. Kayseri rekor çıkaracak rekor. Kayserililer garanticidir. Bu referandum sonrası hükümet garanti. Çünkü millet seçecek. Vesayet kurumları milli iradeye karışamayacak.

GENÇLERİ DOLGU MALZEMESİ ZANNEDİYORLAR

Tek adam olacak ama patron millet olacak. Hükümetler manşetlerle gidiyordu. 28 Şubat'ı hatırlayın. Rahmetli Erbakan'ı hatırlayın. Bu utancı tarihe gömmeye hazır mısınız? Bu referandum gençlerin referandumu.Biz Türkiye'nin Genç beyinlerinin enerjisinin siyasette yansımasını istiyoruz. Onlar gençler bu işten anlamaz diyor. Biz aksini söylüyoruz. Bizim gençlere güvenimiz tam. Ama onlar gençleri kendi istismar siyasetine bir dolgu malzemesi olarak görüyorlar.Kılıçdaroğlu diyor ki, 'Gençler bu işten anlamaz' Ey Kılıçdaroğlu bu gençler var ya bu gençler 15 Temmuz gecesi tanklara, tüfeklere kafa tuttular. Bu CHP ne yaptığını bilmiyor. 2011 seçim beyannamesinde şöyle yazıyor: Gençler 21 yaşında seçilme yaşı olsun. Sonra Mahmut Tanal kanun teklifi veriyor: 21 yaş olmaz 18 olsun diyor.Bunların derdi millete hizmet edilmesin. 16 Nisan geliyor: HDP, PKK ve FETÖ kol kola girmiş 'Hayır' için çalışıyorlar. Bunlar yetmezmiş gibi Avrupa'daki bazı ülkeler de girmiş. Kandil'deki teröristler sabah akşam açıklama yapıyorlar. 'Evet' çıkarsa biz biteriz.

BUNLARIN KANDİLİNİ SÖNDÜRECEĞİZ

Milletin rüzgarı onların Kandil'ini söndürecek. Bunların Kandil'ini söndüreceğiz. Avrupa'daki şer ittifakı Evet'e izin vermiyor. Neden? Evet'ten korkuyorlar. Korkunun ecele faydası yok. Kılıçadroğlu demiş ki 'Biz Binali Yıldırım'ın makamını korumak için 'Hayır' diyeceğiz. Şuna bak şuna bak. Biz senin gibi makam, koltuk sevdalısı değiliz.

MÜJDELERİ SIRALADI

Bin 600  yatak kapasiteli şehir hastanesi yapıyoruz. Bu sene açılacak. Hızlı tren ihalesini bu yıl başlatıyoruz. İstedğiniz yere bu trenle gideceksiniz. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »