21 Şubat 2019, Perşembe

Başbakan Yıldırım'dan Afrin Mesajı

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni'nde konuşan Başbakan Yıldırım, "Türkiye, terör örgütleriyle mücadelesini elbette kesintisiz bir şekilde yürütecek" dedi.

23 Ocak 2018 Salı 19:16
Başbakan Yıldırım'dan Afrin Mesajı
Başbakan Binali Yıldırım, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni'nde konuştu.

Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, "Türkiye, karanlık ellerin kirli oyunuyla diz çöktürülmeye çalışılıyor. Aziz millet bu oyuna gelmez. Türkiye, terör örgütleriyle mücadelesini elbette kesintisiz bir şekilde yürütecek. Devletin başı dara düştüğünde, bayrağımıza, bağımsızlığımıza en küçük bir küçük tehdit olduğunda aziz millet olaya el koymuştur, el koymaya devam etmektedir." dedi.

"Şehitlerimize sözümüz var, gazilerimize borcumuz var. Türkiye'ye ve gelecek nesillere sevdamız var" diyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bölünmeyeceğiz, bir olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız, birlikte Türkiye olacağız. Bayrağımızı indirmeyecek, ezanlarımızı dindirmeyecek, teröristlere ve onların ağababalarına da dünyayı dar edeceğiz."

"BÜTÜN TERÖR ÖRGÜTLERİNİN BAŞINI EZECEĞİZ"

Cerablus'ta, Gabar'da, Afrin'de, Cudi'de mücadele etmeyi sürdüreceklerini söyleyen Yıldırım, "Kardeşliğimizi, hukuk ve demokrasiyi koruyarak bütün terör örgütlerinin başını ezeceğiz. Şehitlerimiz ve milleti uğruna yaralanan her gazimizin kanı yerde kalmıyor, kalmayacak." diye konuştu. 

Başbakan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Biz ölürken, milletçe gözyaşı dökerken, musalla taşlarından şehit cenazeleri kalkarken taziyelerini bile ağız ucuyla iletenler, şimdi biz bu işe hukuk ve meşru müdafaa çerçevesinde son verirken ahkam kesmesinler. Ölen bizim askerimiz, ölen bizim polisimiz, gazi olan bizim Mehmetçik'imiz. Bombaların hedefi olan bizim insanımız."  

Bugünlerde aydın maskeli bazı tiplerin, çeşitli mecralarda dillendirdikleri yalanlara karşı millete uyanık olma uyarısında bulunan Yıldırım, "Zeytin Dalı Harekatı sırasında sanki Kürt kardeşlerimize yönelik bir operasyon yapılıyormuş gibi göstermeye çalışıyorlar. Bu zinhar doğru değildir. Bu en büyük alçaklıktır." 

Başbakan Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı'nın, bölgede yaşayan Arap, Kürt, Türkmen ve diğer bütün etnik kökene sahip masum ve sivil insanları, alçak PKK, IŞİD terör örgütlerinin zulmünden kurtarmak, onları rahata erdirmek için yapıldığını söyledi.

Her ne pahasına olursa olsun bölgede oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu başlarına yıkacaklarını vurgulayan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Hiç ona buna güvenmesinler. Unutmasınlar, çay gider kum kalır. Bizimle burada birlikte yaşamak istiyorlarsa emperyal güçlerin oyununa gelmesinler. Derhal silahlarını bıraksınlar, milletin başına bela olmaktan vazgeçsinler."  

Başbakan Yıldırım, bazı kişilerin, Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili yorumlar yaptıklarını ancak bu yorumları yaparken terör örgütünün emeline, amacına bilerek yahut bilmeyerek yardım ettiklerinin farkında olmadıklarını söyledi.

Yıldırım, "İşte bu salonda, gencecik fidanlarını toprağa vermiş aileler ve canlarıyla cenk etmiş gazilerimiz var. Eğer yürekleri yetiyorsa buyursunlar, yalanlarını burada da söylesinler." dedi.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »