Başbakan'dan o görüntüye sert tepki!

Başbakan Binali Yıldırım, Nusaybin'de ABD-İsveç ortak yapımı antitank roketi ele geçirilmesine ilişkin, 'Böyle bir şeyin var olduğunu düşünmek bile istemiyoruz' dedi.

1 Haziran 2016 Çarşamba 17:41
Başbakan'dan o görüntüye sert tepki!
Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir araya geldi.

Yıldırım, bir gazetecinin, Mardin'in Nusaybin ilçesinde ABD-İsveç ortak yapımı antitank roketi ele geçirilmesine ilişkin sorusuna, "Müttefik demek, stratejik ortak demek karşılıklı hak ve hukuka saygı göstermek demek. Türkiye’nin terörle mücadelesinde bütün dostların yanımızda olmasını bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere söylediğimiz bir şey var, PKK terör örgütüdür. Bunu ABD de kabul ediyor ama PYD ve YPG’nin PKK’nın uzantısı olduğu konusunda dostlarımız biraz ağırdan alıyor. Bizim stratejik ortaklarımız terör unsurlarına silah desteği yapabilir mi? Böyle bir şeyin var olduğunu düşünmek bile istemiyoruz. Belli ki terör örgütünün yan unsurları bunları elde ediyorlar ve terör gruplarına aktarıyorlar. Sürekli ifade ettiğimiz tezi doğrulayan bir gelişmedir" yanıtını verdi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »