Başkana Şerife’li kumpas

Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa T.’nin yaşadığı özel ilişki, “işkenceli, şantajlı” gasp iddiasıyla adliyede son buldu. Başkanı bir evde basan şüpheliler, ona zorla senet imzalattılar.

29 Kasım 2014 Cumartesi 17:19
Başkana Şerife’li kumpas
SORUŞTURMA dosyasına göre, evli olan Kayseri’nin AK Partili Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa T., bir arkadaşının aracılığıyla Şerife Y. adlı kadınla tanıştı. Hürriyet Gazetesi'nden Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre Telefonla ilişkilerini geliştiren ikili, 19 Kasım’da bir parkta buluştuktan sonra bir eve gitti. İkilinin yatak odasında olduğu sırada Naci Özkaya (23) ile Mehmet Çalı (28) daire kapısını zorla açarak içeri girdi. Mustafa T., “İmdat, kurtarın” diyerek yardım istedi. Şüpheliler, yardıma gelen komşulara silah doğrultarak, “Kimse karışmasın, bu namus meselesi” diyerek tehdit etti.

İŞKENCE, ŞANTAJ

Sonra da Mustafa T.’yi araca bindirerek kaçırdılar ve şehir dışında bir adrese götürerek işkence yaptılar, üzerindeki para ve değerleri eşyalarını alarak senet imzalattırdılar. MOBESE ve güvenlik kamera taramasından şüphelilerin adresleri belirlendi. Yapılan baskında Naci Özkaya ile Mehmet Çalı ve Şerife Y. gözaltına alınırken, başkan yardımcısı da kurtarıldı.

Çete işi

ŞERİFE Y.’nin çete ile bağlantılı çalıştığı, gidilen adresin önceden belirlendiği, soygun, gasp, şantajın planlı organize bir çetenin işi olduğu sonucuna varıldı.Olayla ilgili 5 kişi daha gözaltına alındı. Özkaya ile Çalı tutuklandı. Şüphelilerin sabıkaları bulunduğu kaydedildi.

Kadını hatırlamıyorum

TELEFONLA ulaştığımız Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa T. “Baştan sona bir kumpas var” dedi. Mustafa T., evde buluştuğu kadınla ilgili de, “Kadını tanıyıp tanımadığımı hatırlamıyorum” açıklamasını yaptı.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »