Batı Şeria'da 41 Filistinli gözaltına alındı

İsrail'in, kaçırıldığı iddia edilen kayıp 3 Yahudi yerleşimciyle ilgili yürüttüğü operasyonlar kapsamında Batı Şeria'da 41 Filistinlinin daha gözaltına aldığı bildirildi.

17 Haziran 2014 Salı 18:47
Batı Şeria'da 41 Filistinli gözaltına alındı
İsrail ordu sözcüsü Avihay Adreay, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada,  İsrail ordusunun, Batı Şeria'nın kuzeyindeki çeşitli bölgelerde, 3Yahudi yerleşimciyle ilgili sürdürdüğü operasyonlarda, çoğunluğu Hamas üyesi, 41 kişiyi gözaltına aldığını belirtti.

Öte yandan görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, İsrail ordusu, Gazze'nin çeşitli bölgelerinde boş alanlara hava saldırısında bulundu. 

İsrail yönetimi, perşembe gecesi, Batı Şeria'daki Gush Etzion yerleşim biriminde kaybolan 3 Yahudi yerleşimci gencin kaçırıldığını iddia etmiş, bu konuda Filistin yönetimini sorumlu tutmuştu. Bu kişilerin bulunması için İsrail parlamentosu orduya operasyon yapma dahil geniş yetkiler vermişti.

Ordu birlikleri de Batı Şeria'da Hamas üyelerinin evlerine düzenlediği baskınlarda daha önce aralarında Filistin Meclis Başkanı Aziz Duveyk, milletvekilleri ve eski bakanların bulunduğu 150'den fazla kişiyi gözaltına almıştı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »