21 Haziran 2018, Perşembe

'Bayat bomba' hastanelik etti

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde kaçak eşya, sigara ve çay satan esnafa yönelik yapılan operasyonda, polisin son kullanma tarihi geçmiş gaz bombası kullandığı görüldü.

22 Aralık 2014 Pazartesi 17:33
'Bayat bomba' hastanelik etti
Doğubayazıt’ta geçen cuma günü Meryemana Caddesi’ndeki eski toptancı sebze halinde Kaçak eşya, sigara ve çay satan işyerlerine şafak operasyonu düzenleyen polis, kaçak olduğu belirlenen ürünlere el koydu. Polis, operasyona tepki gösteren ve barikat kurarak direnen esnafa, tazyikli su ve gaz bombası ile müdahale etti. Olayda 2 kişi gözaltına alınırken, polisin tarihi geçmiş gazı bombası kullandığı ortaya çıktı.

Olay yerinde bulunduğu belirtilen gaz bombası kapsüllerinin üzerinde Brezilya’da üretildiği ve son kullanma tarihinin Mart 2014 olduğu ibareleri yer aldı.

Kapsüllerde, ‘Dikkat son kullanma tarihinden sonra kullanmak tehlikelidir’ yazısı dikkat çekti.

Tedaviler sürüyor

Gaz bombalarından etkilendiği belirtilen ve gözleri şişen 4 kişinin Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nde tedavisi sürüyor. Olayda kullandığını söylediği gaz bombalarından birini gösteren esnaf Enver Basut, şunları söyledi:

“Polisin yaptığı operasyonda kullandıkları gaz bombalarından bir çoğunu bugün fark ettik, son kullanma tarihleri geçmiş. Bu yüzden bir arkadaşımız gözünden ameliyata alınacak.”

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »