Bayramın en acı fotoğrafı!

Giresun'da Alucra İlçesi'nde düşen helikopterde şehit olan şehit olan asker ve yakınlarının cenazeleri memleketlerine uğurlanıyor. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar da şehitlerini memleketine uğurlamak için törende hazır bulundu.

6 Temmuz 2016 Çarşamba 15:26
Bayramın en acı fotoğrafı!
Giresun'da askeri helikopterin düşmesi sonucu hayatını  kaybeden 7 kişi için tören düzenlendi.

Giresun Belediyesi ve ilçe belediyelere ait Türk bayrakları asılı  cenaze nakil araçları ile Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi  morgundan alınan cenazeler, konvoy eşliğinde Ordu-Giresun Havalimanı'na  getirildi.

Burada düzenlenen törene, Jandarma Yarbay Sadettin Şahin (45),  Jandarma Pilot Yarbay Hilmi Özer (43) ile Nuran (49) ve Berrin Doğru (4), Didem  Bayhan (39), Nihal Şahin (44) ve Sema Kara'nın (28) ailesi ve yakınları ile  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral  Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Deniz Kuvvetleri  Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip  Mendi, diğer üst düzey komutanlar ile Giresun Valisi Hasan Karahan, Trabzon  Valisi Yücel Yavuz ve diğer ilgililer katıldı.

Kazada hayatlarını kaybedenlerin naaşları, cenaze araçlarından  askerlerce alınarak yan yana konulan ve Türk bayrakları asılan platformlara  yerleştirildi. Tören alanına gelen Akar, Kurtulmuş, Canikli ve Soylu, cenazelerin  yakınlarına taziyelerini iletti.

Saygı duruşunun ardından 7 kişinin özgeçmişi okundu.

Giresun Jandarma Komutanlığı adına Jandarma Yüzbaşı Mete Demircan,  yaptığı konuşmada, teröristle mücadelede görevli personel ve ailelerinin moral ve  motivasyonlarını artırmak ve şehit aileleri ile bayramlaşmak maksadıyla yola  çıkan heyette yer alan Jandarma Yarbay Saadettin Şahin ve Jandarma Pilot Yarbay  Hilmi Özer'in şehit olduğunu söyledi.

Demircan, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru'nun  eşi Nuran ve kızı Berrin Doğru ile Jandarma Pilot Kurmay Albay Şenol Bayhan'ın  eşi Didem Bayhan, Jandarma Yarbay Saadettin Şahin'in eşi Nihal Şahin, Uzman  Jandarma 2 Kademeli Çavuş Adem Kara'nın eşi Sema Kara'nın da elim kazada  hayatlarını kaybettiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Aziz şehitlerimiz, milletimizin birlik ve beraberliği, vatanımızın  bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden binlerce şehidimizin saflarına  katılmak üzere bugün bedenen aramızdan ayrılıyor. Al kanlarının rengini bayrağına  veren vatan toprağını karış karış kanları ile sulayan bu kahramanlar, aslında  aramızdan hiç ayrılmayacaklardır. Daima milletin kalbinde yaşayacaktır.  Hatıraları ve ruhları her an bizlerle beraber olacaktır."

Yüzbaşı Demircan, şöyle devam etti:

"Kahraman şehitlerimizin değerli aileleri, şüphesiz ki en kıymetli  varlığınızı yitirdiniz. Sizlerin acısını ne kadar paylaşsak da hafifletemeyiz  ancak bizler de en yakınını kaybetmiş olmanın acısını yüreğimizde hissediyoruz.  Onlar sizin yakınınız olduğu kadar bizim de aile üyelerimizdir. Sizleri kaybetmiş  olmanın verdiği acı sonsuzdur. Aziz şehitlerimiz şimdi siz de tüm şehitlerimiz  gibi bu vatanın yıkılmaz temeline harç oldunuz. Bizler sizin uğruna can  verdiğiniz emanetlerin her zaman bekçisi olacağız, rahat uyuyun. Ülkesini,  milletini, vatanını canımız pahasına korumaya yemin etmiş olan bizler silah  arkadaşlarınız olarak hakkımızı sizlere helal ediyor ve aziz hatıralarınızın  huzurunda saygıyla eğiliyoruz."

Törenin ardından cenazeler askerler tarafından Türk Hava Kuvvetleri'ne  ait iki uçağa taşındı. Sadettin ve Nihal Şahin ile Didem Bayhan'ın naaşı  Ankara'ya, Sema Kara'nın naaşı Erzincan'a, Nuran ve Berrin Doğru'nun naaşı ise  Tokat'a gönderildi.

Giresun'un Alucra ilçesine bağlı Tohumluk köyü sınırları içinde  "Sikorsky" tipi askeri helikopterin düşmesi sonucu askeri personel ile eş ve  çocuklarının da aralarında bulunduğu 7 kişi hayatını kaybetmiş, 8 kişi  yaralanmıştı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »