BDDK başkanı Mukim Öztekin ameliyat oluyor

Sağlık sorunu nedeniyle izne ayrılan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Mukim Öztekin'in bu hafta ameliyat olabileceği öğrenilirken, sağlık durumunun gidişatına göre göreviyle ilgili durumun netleşeceği belirtiliyor. Öztekin'in 12 Eylül 2014'te hastaneye gittiği ve yapılan tetkikler sonucu beyninde bir sorun teşhis edildiği öğrenildi.

22 Eylül 2014 Pazartesi 17:46
BDDK başkanı Mukim Öztekin ameliyat oluyor
Konuya yakın bir kaynak Öztekin'in bu salı ameliyat olabileceğini kaydetti. WSJ Türkiye'den Kerim Karakaya'ya konuşan BDDK Basın Sözcüsü Osman Uzun ise "Başkan ciddi bir ameliyata girecek. Gözüyle ilgili bir sorun nedeniyle hastaneye gitti ancak tetkikler sonucu beyinde bir problem tespit edildi. Bu hafta operasyonun gerçekleşmesi bekleniyor. Ancak kesin bir gün veremem" diye konuştu.

BDDK'ya yakın iki kaynak WSJ Türkiye'ye Öztekin'in sağlık durumuna göre görevine devam edip etmeyeceğinin belli olacağını belirtti.

BDDK Basın Sözcüsü şu anda istifanın gündemde olmadığını ve ameliyat sürecinden başka bir şey düşünmediklerini söyledi.

22 Haziran 2012'de BDDK Başkanı olarak atanan 49 yaşındaki Mukim Öztekin, 1965′te Pasinler'de doğdu.

Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nden 1987′de mezun olan Öztekin, 1988-2000 yılları arasında Garanti Bankası, Albaraka Türk, Asya Finans Kurumu'nda müfettiş yardımcısı, müfettiş, şube müdür yardımcısı, şube müdürü ve birim müdürü görevlerinde bulundu. Asya Finans Kurumu'nda 2000-2004 yılları arasında genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Öztekin, Mayıs 2004′ten beri Ziraat Finansal Kiralama Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Kısa bir süre BDDK üyeliği yapan Öztekin son olarak TMSF Yönetim Kurulu üyeliğine atanmıştı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »