Bedelli askerlik için son başvuru tarihi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz bedelli askerlik için başvuranların sayısını açıkladı. Bakan İsmet Yılmaz, bedelli askerlik için başvuranların sayısının 22 bin 571 kişiye ulaştığını ve hala başvuru beklediklerini söyledi.

22 Nisan 2012 Pazar 23:55
Bedelli askerlik için son başvuru tarihi

Bakan İsmet Yılmaz bedelli askerlik için başvuracaklar için son tarihide açıkladı. Bakan Yılmaz bedelli askerlik için son başvuru tarihinin 15 Haziran olduğunu söyledi.

"HALKA HİZMET HAKKA HİZMET"

Yılmaz, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte 4 Eylül Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Sivas 4. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yükselen bir yıldız, yön verilen değil, yön veren bir ülke olduğunu vurguladı.

BEDELLİ ASKERLİKTE SON DURUM

AK Parti iktidarının icraatlarını anlatan Yılmaz, 21. yüzyıla sağlam adımlarla yürüyebilmek için güçlü bir eğitim altyapısının gerektiğini de ifade etti.

Yılmaz, vatandaşın daha çok hizmete ihtiyacı olduğunu, bunu gerçekleştirebilmek için el birliği ile çalışılması gerektiğini anlatarak, ''Sivas'ın bugünü dünden çok iyi. Hiç şüpheniz olmasın ki yarını daha da iyi olacaktır. Bunun şartı birlik ve beraberlik içinde olmamızdır'' dedi.

Bedelli Askerlik Yasası'na da değinen Yılmaz, ''22 bin 571 kişi bu haktan yararlandı. Haziran'ın 15'ine kadar süremiz var. Umuyoruz ki, bekliyoruz ki 100 bine yakın vatandaşımız bundan faydalanacaktır'' diye konuştu.

 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »