23 Temmuz 2018, Pazartesi

Behçet Saatcı Demokrat Parti'ye geçti

Yayınladığı tek dil vurgulu bayram kutlaması sonucu, meclis üyeleriyle birlikte MHP'den istifa eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, yaklaşık bir aydan bu yana sürdüğü bağımsız belediye başkanlığı dönemini noktaladı.

15 Kasım 2013 Cuma 21:40
Behçet Saatcı Demokrat Parti'ye geçti
Astırdığı Kürtçe afişler nedeniyle ihraç istemiyle Milliyetçi Hareket Partisi Disiplin Kurulu'na sevk edilen ve bu nedenle partisinden istifa eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Demokrat Parti'ye katıldığını açıkladı.

Demokrat Parti’ye katılma kararını Fethiye Belediye Başkanlığı’nın Resmi İnternet Sitesinden duyuran Behçet Saatcı, "Arkadaşlarımızla tercihimizi Demokrat Parti'den yana kullandık.  Bundan sonraki siyasi hayatımızı Demokrat Parti çatısı altında sürdüreceğiz. Başta Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal olmak üzere, il ve ilçe yöneticilerine ve Demokrat Parti'nin ilçemizdeki kanaat önderlerine, samimiyetlerinden dolayı teşekkür ederim" dedi.

Behçet Saatcı’nın Demokrat Parti’ye katılımı, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın da katılacağı bir törenle gerçekleştirilecek. Saatcı, başta Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal olmak üzere il ve ilçe yöneticileriyle Demokrat Parti'nin Fethiye’deki kanaat önderlerine, samimiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Fethiye Belediye Başkanı Behcet Saatcı'nın Demokrat Parti’ye katılımı ile ilgili yaptığı açıklamanın tamamı ise şöyle:

"Saygıdeğer Fethiyeliler, Değerli Basın Mensupları... Arkadaşlarımızla istifa tarihimiz olan 21 Ekim 2013'ten itibaren, başta saygıdeğer Fethiyeliler olmak üzere, ülkemizin dört bir yanından gelen destek ve sahiplenmeye teşekkür ediyoruz. Ayrıca Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük Birlik Partisi, Doğru Yol Partisi, Büyük Türkiye Partisi, Anavatan Partisi, Hak ve Eşitlik Partilerimizin yetkili ve üst düzey yöneticilerine samimiyetle bizimle beraber olma isteklerine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bizler gibi fanilere gösterilen bu ilgi, bizi şımartmaz, sadece sorumluluklarımızı bir kat daha arttırır. 
 
Biz, gittiğimiz yerde kabul görmek isteriz. O yüzden, arkadaşlarımızla, kimseyi gücendirmeden, kırmadan, tabanda ayrıştırmaya yol açmadan, ortak bir noktadan hareket etme kararı aldık. Özellikle ilçemizdeki partilerin ilçe yönetiminde yıllardır yöneticilik, belediye başkanlığı yapmış arkadaşlarımızın önünü biz kesen olmak istemedik. Nasıl onların önüne set olabiliriz ki, hepsi bizim arkadaşımız. Biz geldiğimiz yerde, insanları kavga ettirmeyi değil, bilakis kavga edenleri barıştırmaya geliriz. Gittiğimiz yeri karıştırmak, ayrılıklara ve küskünlere yol açmak istemeyiz. Bir atasözümüz var; Ağlayanın malı, gülene yaramazmış! 
 
Arkadaşlarımızla tercihimizi Demokrat Parti'den yana kullandık. İnşallah bundan sonraki siyasi hayatımızı bu çatı altında sürdüreceğiz. Başta Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal olmak üzere, il ve ilçe yöneticilerine ve Demokrat Parti'nin ilçemizdeki kanaat önderlerine, samimiyetlerinden dolayı teşekkür ederim.
 
Geçen üç seçimde olduğu gibi, yine saygıdeğer Fethiyeliler'in daha güçlü bir şekilde bizleri destekleyeceklerinden hiç bir şüphemiz yok. Bu saatten itibaren bu iş, partisel mücadelenin dışında, haksızlığa, hukuksuzluğa uğramış insanların sahiplenilmesine ve onur mücadelesine dönüşmüştür. Biliyorum ki Fethiye'de yaşayan sağ duyulu insanlar, haktan, hukuktan ve doğrudan yana tavırlarını ortaya koyacaklardır. 
 
40 yıldır şerefle mücadele ettiğimiz ve etle tırnak gibi olduğumuz camiamızdan bizi uzaklaştırıp ve de gideceğimiz partileri adres gösterenlerin, bu saatten sonra bize özür borcu vardır. Bunu bekliyoruz. Çıkmış olduğumuz yolda, önce Allah-ü Teâlâ'ya, sonra 15 yıldır yaptıklarımıza, en önemlisi de Gökçeovacık'ından, Kirme'sine, Bozyer'inden, Çenger'ine, İnlice'sinden Kaya'sına, Göcek'inden, Karaçulhası'na, Ölüdeniz'inden Üzümlüsü'ne, Yakacık'ından, Eldirek'ine, Çamköy'ünden, Çiftlik'ine, Yanıklar'ından, Nif'e kadar, velhâsıl bütün Fethiyelilere güveniyoruz. 
 
Bizler gittiğimiz yerde kabul görmek istiyoruz.. Küskünlüklere ve kırgınlıklara yol açmak istemiyoruz. Bizler gittiğimiz yerde kabul, izzet-i ikram görmek isteriz.  Gittiğimizde sıkıntı çekeceğimiz veya sıkıntılara yol açacak bir şey beklemeyiz. Bu yerel seçimdir, bizler Fethiyelilerin sağduyusuna güveniyoruz. Bu kararı almamızdaki en büyük etkenlerden bir tanesi de, gittiğimiz yerde kırgınlıklara ve küskünlüklere yol açmamaktır. Bizim özellikle Demokrat Parti tercihimizin altında tabi ki bizlere çok içten yaklaşımları var. Bizler esas Fethiye ölçeğinde düşündüğümüz zaman DP bizler için, bu anlamda daha problemsiz bir parti oldu. Yani gideceğimiz her partide kırgınlıklara, küskünlüklere yol açacaktık."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »