Bekaroğlu'na CHP'den davet

Eski milletvekillerinden Bekaroğlu, Ankara'da bir görüşme gerçekleştirdikleri CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun ''Birlikte siyaset yapmayı teklif ettiğini'' belirterek, ''Henüz değerlendiriyorum bir karar vermedim'' dedi.

26 Ağustos 2014 Salı 21:24
Bekaroğlu'na CHP'den davet
Eski milletvekillerinden Mehmet Bekaroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, görüşmenin geçtiğimiz günlerde Ankara'da gerçekleştiğini ve birkaç saat sürdüğünü belirtti.

Görüşme talebinin CHP'den geldiğini anlatan Bekaroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile verimli bir sohbet gerçekleştirdiklerini söyledi.
 

"GÖRÜŞME TALEBİ ORDAN GELDİ"


Siyasetten yavaş yavaş uzaklaşan biri olduğunu dile getiren Bekaroğlu, şöyle konuştu:

"Görüşme talebi ordan geldi, bir sohbetti. Beni CHP'de birlikte çalışmaya davet etti. Ben değerlendiriyorum, CHP'nin değişmesi gerçekten bir soslal demokrat parti olması, Türkiye'deki gerginlikleri azaltmasını, ben orada olayım, olmayayım, faydalı buluyorum. Bu gerginliklerin azalması Türkiye için faydalı. Bu kutuplaşma, siyasetin önünü de tıkıyor bence. Bu kutuplaşma Allah korusun çatışmalara da gebe. CHP'nin de bu doğrultuda adımlar atması anlamlı. Ben değerlendirme yapıyorum arkadaşlarımla, ailemle görüşüyorum. Onlara birkaç gün içinde cevap vereceğim."
 

"DİNDARLIK, REJİM, BAŞKANLIK GİBİ KONULARI GÖRÜŞTÜK"


Bekaroğlu, gelecek hafta yapılacak CHP Kurultayı'na katılmayı düşünmediğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu ile "dindarlık, rejim, başkanlık" gibi konuları görüştüklerini dile getiren Bekaroğlu, "Asla bir pazarlık söz konusu olmadı" diye konuştu.

Bekaroğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu ile Türkiye'nin meselelerini konuştuk. Kendisi bu çerçevede 'birlikte siyaset yaparsak iyi olur' dedi. Henüz değerlendiriyorum bir karar vermedim" ifadelerini kullandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »