16 Temmuz 2018, Pazartesi

Bekir Ödemiş'ten engelli vatandaşlara ziyaret

Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde CHP'den Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı olan Bekir Ödemiş, engelli vatandaşları ziyaret etti.

13 Kasım 2013 Çarşamba 1:24
Bekir Ödemiş'ten engelli vatandaşlara ziyaret
Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Ödemiş, Bedensel Engelliler Derneği'ni ziyaret etti.

Ödemiş'in ziyareti sırasında konuşan dernek kurucularından Ayhan Ertuğrul şunları söyledi; "Bulunduğumuz yer Turgut Reis İlköğretim Okulu, Atatürk'ün alfabeyi ilk öğrettiği okul. Derneğimizin 19 şubesi var. Doğu ve Güneydoğuda yoğun faaliyetlerimiz var. Özellikle çocuk felcinin yoğun olduğu yerlerde çalışmalarımız güçlü bir şekilde devam ediyor. Bekir Ödemiş'i Ürgüp Belediye Başkanlığı zamanında bize ve engelli arkadaşlarımıza verdiği desteklerden biliyoruz. Bekir Ödemiş'le aramızda organik bir bağ kurduk, kendisinin sivil toplum örgütleri ile bağı çok güçlü, Çankaya Belediye Başkanı olması halinde engelli arkadaşlarımıza çok büyük desteği olacağına gönülden inanıyorum."

Bekir Ödemiş ise konuyla ilgili şunları söyledi; "Ürgüp Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamında aktif yer almaları ve istihdama katılmaları için sivil toplum örgütleri ve engelli vatandaşlarımız ile birlikte katılım odaklı çözümler ürettik. Avrupa birliği fonlarından aktif şekilde faydalanarak engelli vatandaşlarımız için projeler ürettik. 10 yıllık Gölbaşı Belediye Başkanı Yardımcılığım döneminde ise Makbule Ölçer ile birlikte Almanya Büyükelçiliği'ninde katkıları ile zihinsel engelli rehabilitasyon merkezi yaptık. Türkiye nüfusunun yaklaşık %12.5'nu engelli vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Unutulmamalıdır ki hayat hepimizin, herkesin potansiyel engelli olma olasılığı vardır. Onlara hizmeti çok ciddi, inanarak yapmalıyız. Günümüzde onları adam yerine koyduk diyen valilerin yanı sıra engelli evladı ile daha yakından ilgilenmek için valilik görevinden istifa eden duyarlı insanları da gördük. Hepimizin bu duyarlılığı önemsemesi gerekiyor. Engelli vatandaşlarımıza hizmeti gelişmiş ülkeler düzeyinde yapacağız. En basitinden kaldırım uygulamalarını yapmak olsun diye değil engelli kardeşlerimizin etkin kullanabileceği şekilde yapmalıyız. Çankaya Belediye Başkanı olduğum takdirde, bu hizmetleri vicdan süzgeçinden geçirerek, inanarak yapmak istiyorum. Engelli kardeşlerimizin günlük hayatına yardımcı olmak ve kardeşlerimizin istihdamı için örgütlü yapılarla işbirliği yaparak projeler üreteceğiz."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »