18 Haziran 2018, Pazartesi

Belçika'daki saldırgan yakalandı!

Belçika’nın başkenti Brüksel’de geçen hafta bulunan, Yahudi Müzesi’ne elinde silah bir çanta ile gelen içeridekilere rastgele ateş açarak 4 kişiyi yaraladıktan sonra otomobile binerek kaçan saldırgan yakalandı.

1 Haziran 2014 Pazar 22:31
Belçika'daki saldırgan yakalandı!
Saldırganın Fransa vatandaşı 29 yaşındaki Mehdi Nemmouche olduğu ve geçen yıl Suriye’deki çatışmalara katıldığı açıklandı.

Geçen hafta düzenlenen saldırı, Belçika’nın yanı sıra Fransa ve Almanya’da da geniş yer bulurken, İsrail’in tepkisine neden oldu. Belçika İçişleri Bakanı Joelle Milquet, saldırganın müze önündeki çift şerit yolda otomobilini durdurduktan sonra Yahudi Müzesi’ne girer girmez ateş açıp kaçtığını 2’si erkek, 1’i kadın 3 kişinin öldüğünü, 1 kişinin de ağır yaralandığını açıkladı. Saldırıda yaralanan kişi de kurtarılamayınca ölü sayısı 4’e yükseldi. İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu, saldırı ardından olayın Yahudi ve devletlerine karşı sürekli yapılan kışkırtmanın sonucu olduğunu savundu.

Belçika polisi bugün yaptığı açıklamada saldırıyı düzenleyen kişinin Marsilya kentinde yakalanan 29 yaşındaki Fransız vatandaşı Mehdi Nemmouche olduğunu açıkladı. Saldırganın 2013 yılında Suriye’deki radikal grupların yanında savaştığı ifade edilirken sorgusuna devam edildiği ifade edildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »