23 Haziran 2018, Cumartesi

Belediye Başkanı'ndan tepki çeken şaka

CHP'li Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz'ün dün Engelliler Birim Sorumlusu Özgür Uğur'a attığı iki tokat büyük tepkiye neden oldu.

5 Aralık 2014 Cuma 2:34
Belediye Başkanı'ndan tepki çeken şaka
Belediye Başkanı Öz'ün yaptığı bu hareket sonrasında görme engelli personel bir de açıklama yapıldı.

Büyük tepkiler neden olan olay şöyle gerçekleşti. CHP'li Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz'ün 3 aralık dünya engelliler gününde belediyenin düzenlediği “Dünya Engelliler Günü Şenliği” etkinliğinde gözleri görmeyen sunucuya samimiyetin dozunu kaçırarak vurması tepki çekti.

Başkan Altınok Öz, görme engelli sunucuya önce arkadan başına tokatla vuruyor. Görme engelli sunucu arkasına dönüp bir el arıyor, sonrasında ise ikinci tokatı yüzüne vuruyor.

O VATANDAŞ BAŞKANI SAVUNDU

Kartal Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Engelliler Birimi Sorumlusu görme engelli Özgür Uğur, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün kendisine vurduğu iddialarını yalanladı. Kamuoyunda çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Uğur, “Baba evlat ilişkisine dayanan bir ilişki benimsemiştir. Bizimkisi, bu ilişkiden kaynaklanan bir işaretleşmedir” dedi.

Kartal’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün program sunucusu olan Kartal Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Engelliler Birimi Sorumlusu görme engelli Özgür Uğur’a vurduğu yönündeki haberlere ilişkin Özgür Uğur bir açıklama yaptı.

Başkan Altınok Öz ile aralarında baba evlat ilişkisi olduğunu belirten Özgür Uğur, çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Hakkında çıkan haberin kendisini üzdüğünü dile getiren Uğur, “Dün yaşanan selamlaşmamızın kamuoyuna farklı şekillerde yansıtılması beni son derece rencide etmiştir. Bilinmelidir ki, belediye başkanımız bütün insanlara, Kartal’da yaşayan bütün vatandaşlara karşı sevgi dolu. Baba evlat ilişkisine dayanan bir ilişki benimsemiştir. Benim de onunla böyle bir ilişkisi söz konusudur. Bu ilişkiden kaynaklanan bir işaretleşmedir bizimkisi” dedi.

“BU, BAŞKANIMIZ ALTINOK ÖZ’E SALDIRIDIR”

Özgür Uğur, “Ben onun o hareketlerinden ses çıkarmadığı halde onun olduğunu anlarım. Bizimkisi böyle bir paylaşımdır. Bunu kalkıp da engelli vatandaşa çirkin hareket gibi adlediyor olmak hem önce Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’e büyük bir saldırıdır, hem de bu saldırı benim ve engelli arkadaşlarımızın üzerinden yapılan bir saldırıdır. Bu nedenle son derece rencide edicidir” şeklinde konuştu.

Haberi yapan kişileri eleştiren Özgür Uğur, “Sen böyle bir şiddete maruz mu bırakıldın diye sorulmalıydı. Bu bir baba oğul ilişkisinin ötesinde bir şeydir” dedi.

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Öte yandan Kartal Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün, birçok internet haber sitesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile düzenlenen belediyemiz etkinliğinde, Kartal Belediye Başkanımız Sn. Op. Dr. Altınok Öz ve sevgili çalışma arkadaşımız Özgür Uğur'un kendi aralarındaki bir çeşit selamlaşma ritüeline dönüşmüş olan şakalaşma görüntüleri kamuoyuna bir takım basın yayın organlarınca bambaşka ifadelerle aktarılmıştır. Başkanımızın babacan tavrıyla tüm belediye personeline yaklaşımı kamuoyu tarafından yakinen bilinmektedir. Başkanımız Altınok Öz’ün Engelliler birim sorumlumuz Özgür Uğur’a yaklaşımı samimi olduğu kadar, bir babanın evladı ile arasındaki yakınlık kadar ileri düzeydedir. Zira Belediye Başkanlığını kazanması sonrası kurulan engelliler biriminin başına 29 Ocak 2010 tarihinde Özgür bey’i atayarak onu ne kadar sevdiğini ve güvendiğini göstermiştir. Tüm belediye personelinin bir belediye başkanından daha öte bir baba olarak gördüğü bu isme yönelik ortaya çıkarılan görüntü ve yazılanların mesnetsiz; Sayın Öz’ü karalamaya yönelik kamuoyundaki saygınlığına gölge düşürmek amaç ve hedefi ile gerçekleştirildiği düşünülmektedir.”
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »