21 Haziran 2018, Perşembe

Belediyeye haciz şoku

İzmir'in Ödemiş İlçesi'ndeki AK Partili Belediye Başkanı Mahmut Badem, mali sıkıntılar nedeniyle son birkaç haftada Bozdağ, Birgi ve Bademli Belediyeleri'nden devreden borçlarla ilgili haciz işlemlerinin başlatıldığını söyledi.

15 Temmuz 2014 Salı 18: 9
Belediyeye haciz şoku
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş'te bulunan 99 mahalle muhtarı ile Belediye Ahrandı tesislerinde iftar sofrasında bir araya geldi. İftar yemeğine AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Ali Hadim ve yönetim kurulu üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran, belediye meclis üyeleri, 99 mahalle muhtarı, eşleri ile azaları katıldı.

Belediyenin genel durumu hakkında bilgiler veren Başkan Mahmut Badem, mali sıkıntılar nedeniyle son birkaç haftada Bozdağ, Birgi ve Bademli Belediyeleri'nden devreden borçlarla ilgili haciz işlemlerinin başlatıldığını söyledi. Badem, "Haciz için gelen avukatlara şunları söyledim: 'Burada ne varsa alıp gidin, hatta makamımdaki koltukları, masaları da alın götürün.' Benim masa ve koltuklara ihtiyacım yok. İşler koltukta oturarak yürümüyor. Halkın içinde yine ben bu işleri sürdürürüm" dedi.

Belediye kaynaklarıyla yapılan Saracoğlu Konutları ihalelerinde kamu zararına uğratıldığını söyleyen Başkan Mahmut Badem, gerekli rekabet ortamında ihalelerdeki tenzilatın yüzde 30 ile yüzde 40 arasında olması gerekirken, Saracoğlu Konutları'nın son ihalesinin yüzde 0.51 tenzilat ile yapıldığını kaydetti. İlk ihale ile son ihale arasındaki tenzilat farkı nedeniyle dairelerin satışında 15 - 16 bin lira artış yaşandığını vurgulayan Başkan Badem, "Ödemişliye hizmet için harcanacak paralar çarçur edildi. Konunun takipçiyiz.

Biraz sıkıntılı günler yaşayacağız ama hizmet için tüm imkanlarımızı kullanarak, kaynak arayışına devam edeceğiz" diye konuştu. Başkan Badem, mezarlık temizliği, haşerelerin ilaçlanması, çöpün transferi gibi hizmetlerin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gerektiğini ileri sürerek Ödemiş Belediyesi imkanları doğrultusunda ekipler oluşturularak vatandaşın mağduriyetinin giderilmeye çalışıldığını söyledi. Başkan Mahmut Badem, iftar yemeği sonrası Ahrandı Aile Çay Bahçesi'nde muhtarlarla tek tek sohbet etti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »