'Benden Bu Kadar' tartışması büyüyor...

Müslüm Gürses'in ölümünün ardından tartışmalar büyüyor.

28 Şubat 2014 Cuma 7: 0
'Benden Bu Kadar' tartışması büyüyor...
Müslüm Gürses'in hayatını kaybetmesinden sonra, eşi Muhterem Nur, Eflatun Müzik'in sahibi Medeni Uçar'a ateş püskürmüştü.

Muhterem Nur, ''Benden Bu Kadar' albümü Müslüm Gürses'in okuduğu şarkılardan oluşan gerçek bir Gürses albümüdür. Daha önceden Müslüm Gürses'in okuduğu şarkıları sanatçılara okutup "Sadece bir tane albüm yapacağız" dedikleri halde ikinciyi yapmaya çalışanların albümünü almayın. Bana imzalatılan tek bir muvafakatname ile daha kaç tane Gürses albümü çıkaracaklar? Eflatun Müzik'in sahibi Medeni Uçar, benden sadece bir albüm için izin aldı. Çıkacak olan 'Baba Şarkılar 2' albümü ile benim hiçbir alakam yok. 

Utanmasalar Müslüm Gürses'in kemiklerini mezardan çıkartıp, birleştirip başka bir albüm için imza alacaklar. Bunlar ölü soyucular... Müslüm Gürses'in adını daha fazla kullanmadan onu mezarında rahat bıraksınlar. Bu mezar soyucularının Müslüm Gürses'e birazcık sevgi ve saygıları varsa kocamın adını kullanmasınlar. Müslüm hayranları, onların çıkardığı albümü almasınlar.'  açıklamasını yapmıştı.

Eflatun Müzik'in sahibi Medeni Uçar'dan bu sözlere yanıt gecikmedi. Uçar, avukatı Yılmaz Yalçın aracılığıyla yaptığı açıklamada ''Yapımcılığını müvekkilimin  üstlendiği, Merhum Müslüm Gürses'e ait 69 şarkının çeşitli sanatçılar tarafından seslendirileceği albümle ilgili olarak  Muhterem Hanım' la 02.05.2013 tarihinde ve Noter huzurunda süresiz sözleşme imzalanmıştır.

Son zamanlarda yazılı-görsel medyada müvekkilim Medeni Uçar hakkında gerçek ile ilgisi olmayan, iftiralarla dolu , saygın bir yapımcı olan müvekkilimi kamuoyu önünde küçük düşürücü, şeref ve haysiyetini ihlal edici, yıpratıcı ve saygınlığını zedeleyici nitelikte beyanlarda bulunulmaktadır.

Bu beyanların en dikkat çekici olanı '' İkinci albüm için Muhterem Hanım'dan izin alınmadığı, sadece bir albüm için izin alındığı, bu albümle de Sayın Muhterem Hanım'ın uzaktan yakından alakasının olmadığı, ilk albüm için 50 bin lira karşılığında yapımcıya izin verildiği'' şeklindeki beyandır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki Sayın Muhterem Hanım'ın inkar ettiği sözleşme; sözleşme şartlarının taraflara okunması ve tarafların onayının alınması ile Noter huzurunda imzalanmış bir sözleşmedir.

Bu nedenle sözleşmenin maddelerinden haberdar olmamak mümkün değildir.

Merhum Müslüm Gürses' e ait 69 adet eserin yapımcılığını müvekkilim bu sözleşme ile, süre,sayı ve yer sınırı olmaksızın devralmış olup, tüm yapımlarında yukarıda belirtilen 69 adet eseri süresiz olarak kullanabilecektir. 

Yine 02.05.2013 tarihli sözleşmede Sayın Muhterem Hanım'ın da ikrar ettiği  üzere, müvekkilim, sözleşme ile kararlaştırılan tüm bedeli Sayın Muhterem Hanım'a ödemiştir. 

Dolayısıyla Sayın Muhterem Hanım'ın çıkmış veya çıkabilecek albümlere ilişkin herhangi bir ücret talep etmesi mümkün değildir.

Müvekkilim Medeni Uçar hakkında yazılı ve görsel medyada yer alan asılsız haberlere itibar edilmemesini diler, bu beyanlarla ilgili suç duyurusunda bulunma, maddi ve manevi tazminat davası açma haklarımızı saklı tuttuğumuzu ayrıca belirtmek isteriz.'' dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »