26 Mayıs 2018, Cumartesi

Beşiktaş'ta 'lan' krizi

Beşiktaşlı yöneticiler, stadyum görselinin üzerinde yer alan ‘Kombineni al gururlan’ şeklindeki yazıda ‘lan’ hecesinin ayrı yazılmasına şaştı kaldı

23 Haziran 2014 Pazartesi 17:20
Beşiktaş'ta 'lan' krizi
Beşiktaş, Vodafone Arena kombinelerinin fiyatlarını dün kulübün internet sitesinden duyurdu.

Ancak haberde kullanılan reklam görseli siyah-beyazlı yöneticileri rahatsız etti. Söz konusu ‘pop-up’ta siyah-beyazlıların yapımı tamamlandığında ortaya çıkacak olan yeni mabedinin görselinin üzerinde “Dünyanın en güzel yerinde yeniden maç izlemeye hazır mısın? Kombineni al GURUR LAN!” yazıyor.

İşte bu ‘lan’ hecesinin ayrı yazılması, bu reklamı görünce adeta şoke olan siyah-beyazlı yöneticilerin sonu ‘Lan’ sözcüğü ile biten sorular sormasına neden oldu.

AMAÇ TARAFTARIN İLGİSİNİ ÇEKMEK

Siyah-beyazlı yöneticiler, ‘lan’ hecesinin ayrı yazılarak ne yapılmak istendiğini anlayamadılar. Taraftarların ilgisini çekmenin muhtemel olduğunu ifade eden yöneticiler, “Ne olursa olsun biz ciddi bir kurumuz. ‘Lan’ hecesinin ‘lan’ sözcüğü gibi kullanılması hiç hoş değil. Bunu hazırlayan şirkete reklamın kesinlikle değiştirilmesi gerektiği söylenmeliydi” dediler.

ERDOĞAN AKTAŞ'A ELEŞTİRİ

Yöneticiler, reklam görselini bu şekliyle onaylayıp yayınlanmasını sağlayan kulübün iletişim komitesi başkanı Erdoğan Aktaş’ı da eleştirdiler ve “Erdoğan Aktaş’ın buna müdahale etmesi lazımdı. Kulübün resmi internet sitesinde böyle bir reklam yayınlanmamalıydı. Bir mesaj verilmek istenmiş mi, yoksa yazı stadın üzerine gelmesin diye mi böyle yapıldı anlaşılamıyor” ifadelerini kullandılar.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »