​Beşiktaş'ta toprak binanın üzerine kaydı

BEŞİKTAŞ, iki katlı binada, toprak kayması nedeniyle çökme meydana geldi.

3 Şubat 2015 Salı 18:25
​Beşiktaş'ta toprak binanın üzerine kaydı
Beşiktaş  Arnavutköy Mahallesi, Sekmanlar Caddesi'nde yoğun yağışın etkisiyle toprak kayması meydana geldi. Kayan toprak nedeniyle cadde kenarındaki 2 katlı bir binanın ikinci katında çökme meydana geldi.


İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kullanılamaz hale gelen binanın ikinci katında inceleme yapan ekipler, enkaz altında kimsenin olmadığını tespit etti. Belediye ekipleri caddeyi trafiğe kapatırken, hasar gören binada incelemeler sürüyor.

Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar: Bölgenin tahliyesi gündeme gelebilir

BEŞİKTAŞ Arnavutköy'de yaşanan toprak kayması sonrası olay yerine gelen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, "Toprak kaymasından etkilenen aileleri yeni ikametlerine taşıyacağız" dedi.

Beşiktaş'ta yaşanan toprak kayması nedeniyle olay yerine gelen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar toprak kaymasından etkilenen ailelerle görüştü. Hazinedar “Çok önemli bir facia önlenmiş oldu. Gece bizim nöbetçi ekiplerimiz olayın farkına varıyorlar ve bölgedeki evlerin boşaltılmasını sağlıyorlar. Bu nedenle önemli bir kayıp olmadan olay geçti. Şimdi yağmur durduğu için bölgede herhangi bir tehdit söz konusu değil. Büyükşehir Belediyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nden bir ekiple zemin çalışması yapıp, bölgeye hızla müdahale edeceğiz. Belki de bölgenin tahliyesi gündeme gelebilir. Burada muhakkak bir düzenleme yapmamız gerekiyor. Burada toprak kaymasından mağdur olan aileleri Arnavutköy muhtarlığı ile yeni ikametlerine taşıyacağız. Onlara destek vereceğiz. Buradaki toprak kayması ilk değil. Daha önce de olmuştu. Ama dar bir bölgedeydi. Şimdi dört ev etkilenmiş" dedi.

Bir süre olay yerinde incelemelerde bulunan Murat Hazinedar daha sonra olay yerinden ayrıldı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »