Beyaz Saray en çok Ivanka Trump'a yaradı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'ın adını taşıyan ürünler son 1 ayda satış patlaması yaşadı

9 Mart 2017 Perşembe 19:17
Beyaz Saray en çok Ivanka Trump'a yaradı!
ABD Başkanı Donald Trump'ın en büyük kızı olan Ivanka Trump konuşulmaya devam ediyor. ABD'nin 'gölge First Lady'si', babası üzerindeki etkisinin yanı sıra ticari başarılarıyla da adından söz ettirmeyi başardı.

Ivanka Trump'ın kendi adını verdiği giyim markasını yöneten Abigail Klem, Ivanka Trump ürünlerinin satışlarının 5 kat arttığını söyledi. Klem, konuyla ilgili spesifik rakamlar vermekten kaçınsa da BBC'nin yaptığı araştırma Klem'in iddialarının doğruluğunu ortaya koyuyor.

Londra merkezli bir E-ticaret sitesi olan Lyst'in rakamlarına göre, Ivanka Trump ürünlerinin satışı özellikle Şubat ayında patladı.

Satışların Ocak ayından Şubat ayına yüzde 346 oranında arttığı belirtilirken, Ivanka Trump ürünleri geçtiğimiz yılla kıyaslandığında yüzde 557 oranında daha fazla sattı. Lyst'in ABD sözcüsü Sarah Tanner yaptığı açıklamada, "1 ayda böylesine bir sıçrayış görmek daha önce duyulmamış bir şey ve bizim için de çok büyük bir sürpriz oldu." ifadelerini kullandı.

BOYKOT ÇABALARI IVANKA'YA YARADI

Ivanka Trump ürünlerinin genel olarak New York, Teksas ve Kaliforniya'da yaşayan ve yıllık geliri 60 bin ile 100 bin dolar arasında değişen kadınlar tarafından satın alındığı belirtildi.

Şirket yetkilileri ayrıca, Trump ailesinin ürünlerine karşı uygulanmaya çalışılan boykotun da satışları arttırmış olabileceğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde Donald Trump'ın danışmanlarından Kelyanne Conway'in Beyaz Saray'da yaptığı bir röportajda Ivanka Trump'ın ürünlerini övmesi ABD'de etik tartışması başlatmıştı. Etik tartışmalarının ardından Trump ürünlerine karşı boykot kampanyaları düzenlenmiş, bazı mağazalar ise düşük satış rakamları nedeniyle Ivanka Trump'ın ürünlerine satıştan kaldırmıştı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »