Bilal Erdoğan ilk kez canlı yayına çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ilk kez katıldığı canlı yayında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

22 Ekim 2015 Perşembe 21:57
Bilal Erdoğan ilk kez canlı yayına çıktı
TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan merak edilen soruları yanıtladı.

Bilal Erdoğan, İtalya’ya kaçtığı iddialarıyla ilgili sorulan soruya, “Şuan da neredeyimİstanbul’dayım. Bayramda da buradaydım. Ben vatanımdayım benim başka vatanım yok. Kaçmış falan değilim. Bunun yeterli cevap olduğuna inanıyorum” dedi.

“BİLAL ERDOĞAN KİMDİR?

1981 yılında İstanbul’da Kasımpaşa’da doğdum. Kaptanpaşa ilkokulunda eğitime başladım. Hamdolsun güzel bir okul hayatı yaşadım. Bayramlarda sokaklarda kız kaçıranlar, torpiller atardık. Çok güzel bir çocukluğum geçti Kasımpaşa’da. Kendimi bildim bileli babam siyasetin içindeydi.Babam sürekli çok yoğundu ve babama sitem ederdik.

8 YIL YATILI OKULDA OKUDUM

1991 yılında Kartal’da yatılı okula başladım. Beykoz’da yeni bir imam hatip okulu açılmıştı ve oraya gitmek istiyordum. Bu benim tercihimdi ama annem de babam da okulum için teşvik edici oldu. İmam hatipe gittiğim için pişman değilim. Okulda çok aktif bir öğrenciydim. Toplamda 8 yıl yatılı olarak okudum.

Futbolda çok iddialı olduğumu söyleyemem. Alt sokak ile üst sokak maç yapardık. Ne zaman aralık bulsak top oynardık. Topumuzu kesen öğretmenlerimiz vardı.

HEDEFİM BOĞAZİÇİ’NDE OKUMAKTI

Benim aslında hedefim İstanbul’daki en iyi bölüm Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanmaktı. Ancak bu katsayı engeli bizi etkiledi 4 sınıf arkadaşımız başka yerlere geçişler yaptılar. Son senede şartları değiştirdiler. Yaşanması gereken bir dönemdi. Bizi güçlendirdi. Kız kardeşlerimiz okulda baş örtüsü mağduru oldu. Erkekler de kat sayısı mağduru oldular. Herkesin morali bozuktu. Benim vizyonum yurt dışına çıkmak değildi Boğaziçi’ne gitmekti. Yabancı dilim de fena değildi. 17-18 yaşında böyle bir sistem bize dur dedi.

ERDOĞAN’IN cezaevi GÜNLERİ

Ailecek ben uğurladığımız günü unutamam. Babamı cezaevine uğurlayaşımızı unutamam. Cezaevi kapısına gelindi babam orada toplananlara son sözlerini söyledi. Ben orada babamla vedalaşamadım. Kalabalıktan bir oraya bir buraya sallandım. Babamla vedalaşamam beni çok üzmüştü. Orada da çok yoğun bir trafiği vardı. Çok fazla mektup geliyordu. Babam mezuniyetime gelemedi ve çok üzüldüm. Babam mektup yollamıştı ve arkadaşlarıma okumuştum. Karakterimizde derin izler bırakan bir süreç oldu.

NEDEN TÜRKİYE’DE OKUMADI

Katsayısı mağduru olduğum için. Amacım Boğaziçi Üniversitesi’nde okumak istiyordum.Amerika’dan Indiana Üniversitesi’nden kabul almıştım. Babamın cezaevi çıkışında da burada olamadım.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »