Bilecik'te "Akıl Oyunları" yarışması

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Eğitim Derneği tarafından, "Akıl Oyunları" yarışması ve ödül töreni düzenlendi

27 Mayıs 2014 Salı 5:19
Bilecik'te "Akıl Oyunları" yarışması
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Eğitim Derneği tarafından, "Akıl Oyunları" yarışması ve ödül töreni düzenlendi. 

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen programa, Bilecik Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Bilecik Eğitim Derneği Başkanı Muzaffer Tekelioğlu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci ve velileri katıldı. 

16 okuldan 160 öğrencinin katıldığı yarışmada öğrenciler, birçok alanda birbiriyle yarıştı.  

İl Milli Eğitim Müdürü Altınkaynak, programda yaptığı konuşmada, güzel bir faaliyette buluştuklarını belirterek, projede emeği geçen öğretmen ve velilere teşekkür etti.
Günümüzdeki televizyon ve bilgisayar bağımlılığına değinen Altınkaynak, birçok öğrencinin bir araya geldiği yarışmanın en büyük kazançlı yönünün, öğrencilerin bilgisayar ve televizyon ekranı ile telefon oyunlarından sıyrılarak, aklını daha fazla çalıştırmak olduğunu belirtti.   

Eğitim Derneği Başkanı Tekelioğlu ise geçekleştirilen projenin sonuçlarının mutluluk verici olduğunu söyledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen proje ile, çocukların bilgisayar bağımlısı olmaktan kurtulduğunu dile getiren Tekelioğlu, şunları kaydetti: 

"Akıl oyunları projesi ile çocuklarımız bilgisayar ve televizyonların kolaycı ve pasif öğreticiliğinden kurtularak, beceri ve akıllarını sergileme imkanı verdi. Akıl oyunları projesi, çocuklarımızın neleri başardığını göstermesinin yanı sıra  aklını kullanabilme fırsatı veriyor. Geleceğimizin teminatı olan bu çocuklarımız bu proje ile kendilerinde özgüven bularak, mutlu oluyorlar. Ben, çok büyük faydasının olduğunu düşündüğüm projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." 

Dereceye giren öğrencilere madalya ve ödüllerin, protokol üyeleri tarafından verildiği yarışmada, kimi öğrenciler sevinirken, kimileri de gözyaşı döktü.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »