Biletler tükendi, 10 bin ek sefer konacak

Bayram tatilinin 9 güne çıkarılması tatil yörelerine giden otobüslerde biletlerin tükenmesine neden oldu.10 milyon kişinin yollara çıkması bekleniyor.

26 Haziran 2016 Pazar 15:35
Biletler tükendi, 10 bin ek sefer konacak
Okulların kapanması, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkması dolayısıyla özellikle tatil yörelerine otobüs biletleri gidiş yönlü tükendi. Bayram süresince 10 milyondan fazla yolcu hedefleyen otobüs firmaları, vatandaşların mağdur olmaması için 10 bin ek sefer düzenleyecek.Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı ve TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclis Başkanı Mustafa Yıldırım, yaptığı açıklamada, okulların kapanmasının ardından sektörün hareketlendiğini söyledi.

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması ve hava sıcaklıklarının artması dolayısıyla yolculukların erken başladığını ifade eden Yıldırım, özellikle tatil yörelerine otobüs biletlerinin gidiş yönlü olarak şimdiden tükendiğini belirtti. Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının şehirler arası otobüs firmalarına, Ramazan Bayramı tatil süresi içinde B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüsleri kullanma izni vermesiyle 10 milyon ek sefer konulacağını bildirdi.

Yıldırım, Türkiye genelinde 353 otobüs firmasının 8 bin 500 otobüsle hizmet verdiğini ifade ederek, normal günlerde 22 bin olan otobüs sefer sayısının bayram ve tatil dönemi gibi özel günlerde 27 bine kadar çıktığını anlattı. 

Bilet almayı düşünen vatandaşların acele etmesini isteyen Yıldırım, korsan bilet konusunda da uyarıda bulundu. "Vatandaşlarımız sadece otogarlardan kalkan otobüslerin firmalarından bilet alsın" diyen Yıldırım, mağduriyet yaşanmaması için kayıt altında olmayan taşıta binmemelerini istedi. Yıldırım, tatil dönüşünde sıkıntı yaşanmaması için biletlerin gidiş dönüş şeklinde alınmasını önerdi.

AYNI YÖNE GİDENLER ARACINI PAYLAŞIYOR!

Öte yandan dünyada milyonlarca insanın ulaşım anlayışını değiştiren yolculuk paylaşım uygulaması BlaBlaCar ile yolculuk da bu bayram kullanılabilecek alternatifler arasında. Tatil yolculuğunu yol arkadaşlarınla hesaplı ve eğlenceli hale getirebilir, yolculuk memleketeyse sevdiklerine kavuşmaya giden yolu, aynı yöne giden hemşehrilerinle paylaşabilirsin. 
Bayramı ailesiyle geçirmek isteyenler ya da tatil yaparak değerlendirmek isteyenler için bütçeleri zorlamadan, yolculuğu paylaşarak seyahat fırsatı sunuyor. Biletlerin tükendiği bayram tatili öncesi BlaBlaCar bayram tatili için bir fırsat oluyor!
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »