'Bilmem nasıl teşekkür ederim sizlere'

Habur Sınır Kapısı'ndan geçiş yapan askerler, 2. Ordu Komutanı Korgeneral Temel ve Irak Genelkurmay Başkanı Ganimi ile bir araya geldi. Ganimi, "Bilmem nasıl teşekkür ederim sizlere. Allah'ın izni ile beraber oldukça daha güçlü olacağız" dedi.

31 Ekim 2017 Salı 18:58
'Bilmem nasıl teşekkür ederim sizlere'
Irak sınırındaki Habur Sınır Kapısı'na yaklaşık 3 kilometre mesafede  tır parkının karşısındaki alanda 18 Eylül'de başlatılan, 7. Kolordu Komutanı  Tümgeneral Sinan Yayla sevk ve idaresinde, 28. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral  Ahmet Kurumahmut emir komutasında yürütülen tatbikata katılan Türk askerleri ile  Irak Silahlı Kuvvetleri birlikleri, sabah saatlerinde 172. Zırhlı Tugay  Komutanlığı Şehit Ercüment Türkmen Kışlasından zırhlı araçlarla çıkış yaptı.

Askerler, siren sesleri eşliğinde üzerinde Türk bayrakları bulunan  zırhlı araçlarla Habur Sınır Kapısı'ndan geçti. Ellerindeki Türk ve Irak bayrakları ile araçlardan inen askerler,  burada 2. Ordu Komutanı Korgeneral Temel ve Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut ile Irak  Genelkurmay Başkanı Ganimi ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

'BİLMEM NASIL TEŞEKKÜR EDERİM SİZLERE' 

Korgeneral Temel ile bir süre görüşen Ganimi tercüman aracılığıyla  yaptığı açıklamada, Türk askerine, Türkiye devletine teşekkür ettiklerini  söyledi.

"Türk askeri bize hiç sıkıntı yapmadı. Bilmem nasıl teşekkür ederim  sizlere. Allah'ın izni ile beraber oldukça daha güçlü olacağız." diyen Ganimi,  böyle bir muamele göreceklerini hiç düşünmediğini dile getirdi.

Ganimi, "İleriki günlerde Türk askeri ve Irak askerleri daha güzel  günler yaşayacağız. Tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum sizlere." dedi.

Korgeneral Temel de Irak askerleri Türkiye'ye geldiğinde onlara, "Hoş  geldiniz. Bizim kardeşimizsiniz." dediğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu coğrafyada Türk, Arap, Acem, Kürt hepimiz kardeşiz. Bu coğrafyada  inşallah barış ve huzur olur. Bunun da kan dökülmeden alınması çok mutluluk verdi  bizlere."

Bunun üzerine Ganimi, Müslüman olan kimsenin kanının dökülmesini  istemeyeceklerini ifade etti.

Daha sonra Korgeneral Temel ve Ganimi, Türk ve Irak askerleri ile  toplu fotoğraf çektirdi.

Görüşmenin ardından Temel ile Türk ve Irak askerleri zırhlı araçlarla  172. Zırhlı Tugay Komutanlığı Şehit Ercüment Türkmen Kışlasına döndü.

Irak Genelkurmay Başkanı Ganimi ve beraberindekiler ise İbrahim Halil  Sınır Kapısı'ndan Irak'a geçti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »