BİM Ziylan'a ortak oluyor!

Ünlü gıda marketi BİM, bünyesinde Flo, Polaris ve Kinetix gibi ayakkabı markalarını bulunduran Ziylan Grubu'na ortak oluyor.

14 Kasım 2013 Perşembe 17:25
BİM Ziylan'a ortak oluyor!
BİM tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şöyle denildi...

"Şirketimiz Yönetim Kurulu, 13 Kasım 2013 tarihinde, Ziylan Grubu Bünyesindeki Ziylan Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş. , Polaris Pazarlama ve Mümessillik A.Ş. ve Uğur İç ve Dış Ticaret A.Ş.'lerinin yüzde 11,5 oranındaki paylarının satın alınmasına ve konuyla ilgili sözleşmeleri imzalamak , devir işlemleri ile ilgili süreçleri takip etmek ve sonuçlandırmak amacıyla İcra Kurulu'nun yetkili kılınmasına karar vermiş olup söz konusu sözleşme 13 Kasım 2013 tarihinde İcra Kurulu tarafından imzalanmıştır.

Sözleşmeye göre ilgili şirketlerdeki yüzde 11,5 oranındaki paylar için toplamda 105.441.200 TL ön ödeme yapılacak olup, kesin ödeme tutarı devir alınan ortaklıkların 2013 yıl sonu denetlenmiş mali tablolarınındaki FAVÖK rakamlarının kesinleşmesiyle birlikte belirlenecektir. Hisse devir işlemi ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından gerekli izinlerin alınmasına mütakip gerçekleşebilecektir."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »