Bir ailenin bütün emeğini çaldılar

Ev almak için 5 kardeşin biriktirdiği 23 bin lira, Aksaray Metrosu önünde 4 şüpheli tarafından çalındı. O anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından an be an kaydedildi.

6 Haziran 2014 Cuma 16:28
Bir ailenin bütün emeğini çaldılar
Olay, Fatih Aksaray Metrosu girişinde yaklaşık 2 hafta önce meydana geldi. Yıldız Akbaş isimli kadın, metro girişinde su satarak geçimini sağlayan oğlu Yusuf Akbaş'ı ziyaret için yanına gitti. Oğluna, torunlarına aldığı yeni kıyafetleri gösteren Yıldız Akbaş, çantasını da yanına bıraktı. Çantanın yerde olduğunu gören üçü kadın, biri erkek 4 kişi su tezgâhına yöneldi. Üç kadın ön tarafta perdeleme yaparken, erkek yere çömelerek çantanın yanına yanaştı ve çalmayı başardı. Yavaşça doğrulan hırsız çantayla olay yerinden uzaklaşırken, hırsıza yardım eden kadınlar da onunla birlikte olay yerinden ayrıldı. Bu anlar ise, çevredeki bir güvenlik kamerasına an be an yansıdı. Güvenlik kamerasına kayıtlarında, 3 kadın tezgâh önünde perdeleme yaparken, erkek şüpheli de yere çömelip içinde 23 bin lira olan çantayı çalıyor. Şüpheliler çantayı aldıktan sonra olay yerinden uzaklaşıyor. Bir süre sonra çantasının yerinde olmadığını fark eden kadın sağa sola bakıyor; ama çantasını bulamıyor.

"O PARAYLA EV ALACAKTIK"


Su satarak geçimini sağladığını söyleyen Yusuf Akbaş, "Ben burada babamla su satarak geçimimi sağlıyorum. Akşam saatlerinde annem aradı. 'Tezgâhın başındaysan yanına uğrayayım' dedi. Çocuklarıma aldığı yeni kıyafetleri bana gösterirken, üçü kadın, biri erkek 4 kişi yanaştı. Kadınlar perdeleme yaparken, genç bir erkek eğilerek annemin çantasını çaldı. Çantanın içinde 5 kardeşimin biriktirmiş olduğu 23 bin TL vardı. Bu parayı peşinat olarak verip bir ev alacaktık. Bütün emeğimiz gitti. Ben cezaevinden denetimli serbestlikle dışarı çıktım. Biz şimdi ne yapacağız?" diye dert yandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »