Bir numaralı isim Gülen!

'Silahlı terör örgütü" soruşturmasında bir numaralı şüphelinin Fethullah Gülen olduğu ortaya çıktı. İlk bilgiler 32 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı yönündeydi. Başsavcılık 31 olarak revize etti. Gülen. Pensilvanya'da yaşadığı için hakkında gözaltı kararı çıkarılmadı.Başsavcılığın, Kırmızı Bülten çıkarılması için dosyayı Adalet Bakanlığı'na göndereceği belirtiliyor.

15 Aralık 2014 Pazartesi 17:46
Bir numaralı isim Gülen!
Yeni Şafak'ın haberine göre Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca’nın da gözaltına alındığı silahlı terör örgütü soruşturmasının 1 numaralı sanığının Fethullah Gülen olduğu ortaya çıktı. ABD’de yaşadığı için hakkında yakalama kararı verilmeyen Gülen’in dosyası Kırmızı Bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na gönderilecek.

KIRMIZI BÜLTEN'LE İSTENECEK
 
Başsavcılık kaynaklarına göre soruşturma kapsamında 37 kişiye işlem uygulandı. Bu sayının 5’i çeşitli soruşturmalar kapsamında cezaevinde bulunuyor. 31 kişi hakkında ise gözaltı kararı verildi. Geriye kalan diğer ismin ise “Silahlı Terör Örgütü” soruşturmasının 1 numaralı sanığı Fethullah Gülen olduğu öğrenildi. Gülen, ABD’nin Pensilvanya kentinde ikamet ettiği için hakkında arama veya gözaltı kararı çıkarılmadı. Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülen hakkındaki dosyayı kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na gönderecek. Adalet Bakanlığı dosyayı inceledikten sonra İnterpol’den Gülen’in yakalanması için Kırmızı Bülten talep edecek.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »