26 Mayıs 2018, Cumartesi

​Bir rezidansta daha işçi ölümü

Kadıköy Kozyatağı'nda bir rezidans inşaatında 14. kattaki iskelenin çökmesi sonucu demir ve kalasların üzerine düşen işçi hayatını kaybetti. Ölüm haberi üzerine işçinin arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

24 Ekim 2014 Cuma 19:44
​Bir rezidansta daha işçi ölümü
Olay, Kozyatağı Değirmen Sokakta’ki Genç Yapı Ltd şti ve Oran İnşaat Konsorsiyum’unun rezidans inşaatında saat 09.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre işçiler işe başladıktan kısa bir süre sonra yüksek bir gürültü duyuldu.

Sesler üzerine inşaattan çıkan işçiler inşaatın 14’üncü katındaki iskeleden çelik direklerin ve kalas denilen tahta parçalarının düştüğünü gördü.

Parçaların düştüğü yere giden işçiler bir arkadaşlarının malzemelerin altında kaldığını gördü. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri, işçinin öldüğünü belirledi. Ölüm haberi işçileri yasa boğdu. İşçiler şantiye bahçesinde ağlamaya başladı. Bazılarının kendinden geçtiği görüldü.

Polis ölümle sonuçlanan olayla ilgili çalışma başlattı. İnceleme devam ediyor.

'2 gün önce uyardık' 
2 gün önce uyardık KADIKÖY Kozyatağı’ndaki rezidans şantiyesinde bir işçinin hayatını kaybetmesi ile ilgili olayı değerlendiren Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “Daha 2 gün önce bölgedeki inşaat firmalarının temsilcileri ve yapı denetim şirketleri ile toplantı yaptık. Şantiye ve çalışan güvenliği konusunda uyardık. Ama görünüyor ki bu olayların sonu gelmiyor. Belediye olarak bizim yetki alanımız sınırlı. İşçi güvenliği için ciddi yaptırımların olduğu bir düzenleme şart” dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »