Bitcoin tepetaklak

Bitcoin fiyatları 8 bin doların da altına düştü. Böylece henüz Aralık ayında gördüğü 20 bin dolar zirvesine göre değer kaybı yüzde 60'ı aştı.

2 Şubat 2018 Cuma 19:13
Bitcoin tepetaklak
Bitcoin fiyatlarında yaşanan düşüş durmak bilmiyor. Dün Hindistan Maliye Bakanı Arin Jaitly'in kripto para kullanımının ortadan kaldırılacağı yönündeki açıklaması ile başlayan düşüş bugün de sürüyor. Bitcoin önce 9 bin doların altına gelirken, saat 15.00 itibariyle 7 bin 843 dolara kadar indi. 

Böylece henüz Aralık ayında gördüğü 20 bin dolar zirvesine göre değer kaybı yüzde 60'ı aştı. Yılbaşından itibaren bakıldığında ise düşüş yüzde 47 oldu. 

YENİ GİRECEK PARALARA İLGİ BÜYÜK
Kripto paralara güven aşırı dalgalanma nedeniyle bir yandan sarsılırken diğer yandan piyasaya yeni girecek oyunculara olan ilgi de artıyor.

Kodak'ın birkaç ay önce çıkaracağını belirttiği fotosentrik kripto paraya olan talep beklenenin çok üzerinde artmaya devam ediyor. ABD merkezli fotoğrafçılık devi, resmi sitesinde yaptığı açıklamada, sırasını bekleyen 40 binin üzerinde olası yatırımcı nedeniyle ICO ismi verilen kripto paranın piyasa arzının ertelendiğini duyurdu.

Kodak, yaptığı açıklamada her olası alıcının akredite yatırımcı statüsünün doğrulanması gerektiğini bunun da yatırımcının 1 milyon dolar üzerinde varlığı ve yıllık en az 200 bin dolar gelirinin olması gerektiği anlamına geldiği ve sürecin haftalar alabileceği belirtildi.

Blok zinciri teknolojisini kullanarak fotoğrafçıların ürünlerini kayıt altına almasını, lisanslamasını ve yönetimini sağlamasını sağalayan dijital bir telif çözümü getirme iddiasındaki Kodakcoin duyurusu sonrası 130 yıllık şirketin hisseleri bir günde neredeyse 4 kat değer kazanmıştı. 

KodakCoin'in gecikmesi haberinin ardından ise hisseler yüzde 13 düşerek 8 dolar seviyesinin altına indi.

Blok zinciri teknolojisi özellikle finansal açıdan zor durumdaki şirketlerin süreçlerini teknolojiye entegre ederek ayakta kalması içn önemli fırsatlardan biri olarak görülüyor. 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »