20 Haziran 2018, Çarşamba

Bıyık şampiyonu Yalova'da

Kahramanmaraşlı Mevlüt Doğan (72) 1.25 santimetrelik bıyıkları ile Yalova'da görenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

29 Haziran 2013 Cumartesi 22:26
Bıyık şampiyonu Yalova'da
Bir tatlı firmasının daveti üzerine Yalova'ya gelen Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de en uzun bıyığa sahip olduğunu belirtti.

Bıyık bırakmaya askerlik dönüşünde başladığını dile getiren Doğan, şöyle konuştu:

"Sülalemizde bıyık bırakanlar oluyordu. Ben de onları örnek alıp bıyık bırakmayı kafama koydum. Kaharamanmaraş Belediyesinden emekli olduktan sonra bıyık bırakmaya başladım. Sülalemizde dedelerim bıyık bırakıyordu bırakmasına fakat bu denli uzun bırakmıyorlardı. Bıyıklarımı bırakalı 25 yıl oluyor. Kahramanmaraş'ta benim gibi bıyık bırakan 2-3 kişi daha var. Onların bıyıkları bu kadar uzun değil. Bıyığımın uzunluğu 1.25 santimetre boyunda"

Bıyıklarına gerekli bakımı ihmal etmediğine de değinen Doğan, "Hergün sabah bıyıklarımı düzetmek için iki saatimi ayırıyorum. Akşamleyin de yıkayıp kurutuyorum. Günde 10 lira gibi bir masrafı oluyor. Bakım yapmadan olmuyor bu bir zevk meselesi" diye konuştu.

Bıyıklarıyla Türkiye'de tanındığını ve çok sayıda davet aldığını belirten Doğan, şöyle devam etti:

" Türkiye'de nerede bir organisazyon nerede bir açılış olursa davet ediliyorum. Beni Türkiye'de çok seven var. Belediyelerin festivallerine çoğu zaman davet edilirim. Ben de Kahramanmaraştan kalkıp zevkle gidiyorum. Orada insanlar bana çok büyük ilgi gösteriyor. Giydiğim elbiseler de Osmanlıyı ve Türk bayrağını temsil ediyor. Çocuğundan, büyüğüne herkes benimle fotoğraf çektirmek için sıraya giriyor. Caddelerde yürüdüğüm zaman insanlar yaşımdan bıyığımdan ve giyimimden dolayı bana saygı gösteriyorlar. Bu beni çok mutlu ediyor."

Doğan, bıyıklarını korumak için gerekli hassasiyeti gösterdiğine ve bıyığına herhangi bir zarar gelirse de çok üzüleceğini sözlerine ekledi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »