Biz can derdindeyiz sen araba

Ethem Sarısülük’ün ölümüne ilişkin davanın 2’nci duruşması sonrasında çıkan olaylarla ilgili olarak açılan dava başladı. Sanıklar arasında yer alan Ethem Sarısülük’ün kardeşi İkrar Sarısülük, şikâyetçi sıfatıyla duruşmaya katılan ve olaylar sırasında arabası zarar gören polis memuruna, “Biz can derdindeyiz sen araba derdindesin” diye tepki gösterdi.

3 Ekim 2014 Cuma 16:57
Biz can derdindeyiz sen araba
GEZİ eylemleri sırasında Ankara’da hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün ölümüyle ilgili davanın 23 Ekim 2013’de yapılan ikinci duruşması sonrası çıkan olaylarla ilgili dava başladı. Olaylar sırasında polisin gazla müdahalesine göstericiler taşla karşılık vermiş ve Ankara Adliyesi giriş kapısının camı kırılmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı İdari İşler Müdürlüğü’nün şikâyeti üzerine, aralarında Ethem Sarısülük’ün kardeşleri Cem ve İkrar Sarısülük’ün de bulunduğu 23 kişi hakkında ‘2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasasına Aykırılık’, ‘Kamu Görevlilerine Direnme ve Kamu Malına Zarar Verme’ suçlamasıyla dava açılmıştı. 

Davanın ilk duruşması Ankara 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün görüldü. Duruşmaya katılan İkrar Sarısülük, savcılıktaki yazılı savunmasını tekrar ederek ailesiyle adliyeden ayrılırken bir grup polisin kendilerine hakaretlerde bulunduğunu öne sürerek, “Üzerimize gaz bombası atıldı. Olayın etkisiyle hedef gözetmeksizin boşluğa doğru taş attım. Adliyenin camlarının kırılması ile bir ilgim yok” dedi. 
Sanıklardan Derya Dönmez de savunmasında, “Annem astım hastası olduğu için atılan gazdan etkilendi ve ben de hemen Numune Hastanesi’ne götürdüm. Muayene sırasında beklerken polisler bizi gözaltına aldı” diye konuştu. Diğer şüpheliler de haklarındaki suçlamayı kabul etmedi.

Olay günü adliye önünde trafik polisi olarak görev yapan Mustafa Duran ise şikâyetçi olarak duruşmaya katıldı. Duran’ın, göstericilerin aracına zarar verdiğini belirtmesi üzerine İkrar Sarısülük “Biz can derdindeyiz sen mal derdindesin, bir de iftara atıyorsun” diyerek tepki gösterdi. Mahkeme, duruşmaya gelmeyen şikâyetçilerin zorla getirilmesi kararı vererek duruşmayı erteledi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »