'Biz vatan haini değiliz' diyerek intihar etti!

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda tankta intihar eden astsubaya vatandaşların yardımı güvenlik kamerasına yansıdı.

29 Temmuz 2016 Cuma 20:41
'Biz vatan haini değiliz' diyerek intihar etti!
15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelen bir tankta bulunan astsubay intihar etti. İntihar sonrası yaşananlar havalimanının güvenlik kameralarına yansıdı. Tank içerisinde intihar ettiği belirtilen Astsubay Ferhat Daş’ı çevrede toplanan vatandaşların olduğu yerden çıkartarak ambulansa taşıması güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Ambulansın gitmesi sonrasında polis ekipleri tankta bulunan diğer askerleri teslim aldı. Askerleri polis merkezine götüren ekip aracına  Orhanlı gişeleri yakınında ateş açıldı. Açılan ateş sonucunda polis Ozan Özen şehit oldu.

TANKÇI UZMAN ÇAVUŞ DONAT İFADESİNDE ANLATTI

Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre; Tankçı Uzman Çavuş İbrahim Donat ifadesinde, "Kışla içerisinde tabur komutanımız İstihbarat Kurmay Yarbay Şakir Çınar tarafından bizlere 'Göreve çıkılacak' dendi. Görevin mahiyeti hakkında ilk etapta bilgi vermedi. Bizlere yeteri kadar tank topu ve MG3 mühimmatı almamıza dair emir verdi. Emri yerine getirdik ve mühimmatları doldurduk. Bundan sonra Şakir Çınar bizi topladı ve kısa bir konuşma yaptı. Bu konuşmada Genelkurmay Başkanı'nın emridir, sıkı yönetim ilan edildi. Emre uymayanlar Divanı Harp'te yargılanacaktır" dedi.

TANKÇI ASTSUBAY VATAN HAİNİ DEĞİLİZ DİYEREK İNTİHAR ETTİ

Donat, "Darbe günü saat 22.00-22.30 sıralarında yanımdaki görevliler ile kışladan görevli olduğumuz tank ile çıkış yaptık. Asfalt yolda tankı yürütme emri geldiği için bu şekilde yürüterek Sabiha Gökçen Havalianı'na doğru yola çıktık. Bizimle birlikte bir grup tank ve askeri araçlarla konvoy halinde ilerledik. Havalimanına yaklaştığımızda halkın havalimanı yolunu araçlarla kapattığını ve önümüzü keserek konvoyu durdurduğunu gördüm. Geri çekil emri geldi, çevremiz halk tarafından kapatıldığından geri çekilemedik. Orada bulunan vatandaşlar bizlere bağırarak, "Siz vatan evladı değil misiniz, darbe yapılıyor" diyorlardı. Aradan 1 saat kadar geçmişti, darbe yapıldığını öğrenmemiz üzerine tank komutanım Astsubay Çavuş Ferhat Daş, bağırarak 'Biz vatan haini değiliz' diyerek beylik tabancasını çıkardı ve alttan çenesine doğru bir el ateş ederek intihar etti. Bu durumu nişancı Selami Göktürk de gördü" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »