"Böcek" soruşturmasında flaş gelişme!

Kamuyunda 'Böcek Soruşturması' olarak bilinen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisine dinleme cihazı konulduğu gerekçesiyle başlatılan soruşturmada, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkeme sevk edilen 5 kişi serbest bırakıldı.

21 Haziran 2014 Cumartesi 2:13
"Böcek" soruşturmasında flaş gelişme!
Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 5 kişi, sorgularının ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.  Ankara 9. Sulh Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan 5 kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Zanlılara, adli kontrol kapsamında zanlılara yurt dışına çıkış yasağı konuldu.
Soruşturma kapsamında gözlatına alınan 6 kişi ise savcılık tarafından serbest bırakılmıştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın makam ve konutunda bulunan ve böcek olarak adlandırılan dinelme cihazlarıyla ilgili soruşturmada gözaltına alınan emniyet müdürleri Zeki Bulut ve Mehmet Yüksel'in de aralarında bulunduğu 6 kişi savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Savcılık istihbarat daire başkanlığında görevli şüphelilerin de aralarında bulunduğu 5 kişiyli ise tutulanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti.

Başbakan Erdoğan'ın uzun süre Koruma Müdürülğü'nü yapan Zeki Bulut ile Başbakanlık eski Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel Adliye çıkışında birbirlerine sarılarak sevinçlerini paylaştı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »