Bodrum'da kuvvetli rüzgar

Bodrum'da geçen cuma gününden itibaren etkisini sürdüren kuvvetli rüzgar, ilçede hayatı olumsuz etkiliyor.

7 Temmuz 2014 Pazartesi 5:19
Bodrum'da kuvvetli rüzgar
Turgutreis ve Akyarlar'dan denize açılarak Yunanistan'a ait İstanköy adasına gitmeye çalışan yelkenli teknelerdekiler ve balıkçılar zor anlar yaşıyor.

İlçede geçen cuma günü sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren kuvvetli rüzgar özellikle Turgutreis, Akyarlar ve Yalıkavak açıklarında etkili olmaya devam etti. Saatdeki hızı 60 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle yer yer dalga yüksekliği 3 metreyi aştı. Sabah saatlerinde Yunanistan'a ait İstanköy (Kos) ve Kilimli (Kalimnos) adalarına gitmek için limandan çıkan yabancı bayraklı yatlar, zor anlar yaşadı. Bazı yatlar Turgutreis'e 2 mil mesafedeki Çatal Ada koylarına girerek demir attı. Açık denizde ağ atan balıkçı tekneleri de zor anlar yaşadı. Bazı balıkçılar ağlarını toplayamadan geri dönmek zorunda kaldı. 

Alman bayraklı bir yelkenli katamaran teknenin önünde oturan kadın turistin dalgalara aldırmadan seyahatini sürdürdü. Bodrum'dan yapılan Bodrum-Datça ve Bodrum- İstanköy feribot seferlerinde herhangi bir aksama olmadığı belirtildi. Rüzgarın akşam saatlerinden itibaren etkisini tamamen yitireceği bildirildi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »