Boğaziçi Köprüsü yine sallandı!

35. İstanbul Maratonu'na ilgi bu yılda büyük olurken, yarışmacıların üstünden geçtiği sırada Boğaziçi Köprüsü'nün sallandığı görüntülendi.

17 Kasım 2013 Pazar 7: 0
Boğaziçi Köprüsü yine sallandı!
2010 yılında gerçekleştirilen İstanbul Maratonu'nda sallanan ve geçtiğimiz yıl ve bu yıl aynı şeyin tekrarlanmaması için çeşitli önlemler alınan Boğaziçi Köprüsü alınan tüm önlemlere rağmen, katılımcılarının geçişi sırasında sallandı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 35. İstanbul Maratonu'nda Boğaziçi Köprüsü'nün her iki yönde de en sağ şeritlerinin olası sallanmayı engellemek için kapatılırken bu önlemler yeterli olmadı. Maratonun devam ettiği sırda saatler 11.00'i gösterdiğinde köprünün üzerinde bulunan katılımcılar sallanma hissetmeye başladı. 

Sallanmanın istikameti, kuzey - güney, diğer bir deyişle kıyıya paralel oldu. Bu sırada katılımcılar, alınan tedbir gereği geçişi yürüyerek yapıyordu.

Kameralara da yansını


2010'daki kadar şiddetli olmayan söz konusu sallanma o sırada köprüde bulunan kamera kayıtlarına da yansıdı. Köprünün ortasındaki aydınlatma direkleri sallanmanın göstergesi oldu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »